Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

gimnastica pt gravide...cine ma ajuta?


Saso

Recommended Posts

Ce fete descurcarete![:D] Nu aveam cum sa le trimit pe mail ca nu am scanner - da´prin posta cu placere - chiar si in Japonia. [:D] Acu´o sa-mi permit sa va dau niste sfaturi[;)]: - insistati cu exercitiile pt. muschii perineali - sunt dupa mine cele mai importante (eu am nascut natural, nu m-au taiat, nu m-am rupt si mi-am revenit f. repede) - Saso - respiratia e de BAZA - cat esti in travaliu - deci respira cat poti [:)] - cautati pe adresele alea si pozitii de travaliu si pozitii de nastere - si incercati-lesa vedeti in care va simtiti mai bine (la travaliu eu nu am putut sa stau decat intr-o anumita pozitie ca altfel nu puteam sa respir - eram si mare rau :)) Nastere usoara! [flo] Numai bine la mamici si la bebici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ela, iti multumesc pt intentie si sfaturi! am sa tin minte!! ma apuc sa scot acum la imprimanta.. tot ce am primit de la draga de Ana.Asa le am in fata ochilor pina le-nvat! Ela sa-ti trimit si tie o copie?.. poate poti sa ne zici mai multe.. sa le compari.. sau.. nu stiu tu si cu Ana sinteti ,la subiectul asta, cele care ne pot da sfaturi.. eu ... ascult.. sint numai ochi si urechi! Pupici [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deja am facut.. un set.. si ma simt mai bine.. diseara mai incerc ceva.. si-am sa fac din asta un obicei.. mii de pupici... ANA,m-ai facut.. tare fericita![flo][flo][flo] ps. am vizitat albumasul tau... e o dulceata de fetita! Sa-ti traiasca, sa creasca mare si sanatoasa si cuminte.. asa cum isi doreste orice mamica! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Saso, de ce nu cautzi in cartea galbena o moasha la tine in zona, shi sa mergi la gimnastica, casa de asigurari medicale itzi plateshte ceea ce se cheama "Geburtsvorbereitung" ai dreptul la asha ceva, acolo te invatza ce sa faci shi cum, shi cum sa respiri. (Nu ca atunci cind nashti itzi mai aduci aminte de asta, dar te ajuta mult moasha cu care nashti) Daca mai vrei informatzii scrie-mi pe mail.# Corinna N-aduce anul ce aduce ceasul !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...