Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce pofte a-ti avut ca gravidute?


Podeanu

Recommended Posts

Am avut o groaza de pofte care se tot schimbau in diferite luni si perioade. Lamai fara zahar cu kg [pofta][pofta] dar pana prin luna 5, apoi au iesit pepenii verzi si galbeni, merele verzi acre, visinele, capsuni din alea straine cat degetul de mari... Grapefruit Ciocolata Poiana cu lapte si arahide Ciocolata fierbinte dar numai pana in luna 3, dupa aia, mi s-a intors si n-am pus gura pe ea 1.5 ani Coacaza, iaurt din coacaza, suc din coacaza neagra in special si PIZZA [olala], dar asta din urma ma apuca noaptea, dupa ce o visam. Ma trezeam bocind ca vreau pizza [:q] Am poftit la parfum. Vroiam de innebuneam Organza Indecense si pana la urma tot mi l-am luat. Sanatate tuturor [gravi][gravi][gravi] de pe forum!!! Cu drag, Danza, mami fericita a lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu nu prea am avut pofte Nu suportam mirosul de cafea si de ceapa prajita . Mai tirziu am avut un pic de pofta de inghetata ROLO ( inghetata cu bombonele mici rotunde de ciocolata umplute cu crema de caramel [pofta][pofta] Mai Danza la parfum am avut si eu o mare pofta si mi-am luat J'adore De fapt pofta cu parfumurile am avut-o de cind eram mica si imi tot parfumam pijamalele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa ma credeti ca dupa ce au trecut greturile am mincat inghetata in fiecare zi. Iar ca sa fie tacimul complet adaugam si spuma de capsuni. In ziua cind am nascut, la ora 15 mincam inghe de vanilie, ciocolata si spuma de capsuni in abundenta...La 17.00 eram la spital sa ma vada aia ca deh, intram in weekend si sa ma asigure ca e totul in regula. La 19,20 (aceeasi zi) a venit Francesca pe lume. Mi-era teama ca ma ingras...si au fost pina la urma doar 11,5 kg in plus. Si mai vreau sa va spun ca acum sint in CURA si citind la ce pofteati voi m-au apucat niste pofteeeeeeeeeeeeeeee! Va pup pe toate! GabiG Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi n-am avut pofte - oricum imi luam orice doar daca imi trecea prin minte, pentru ca nu stiam exact ce sunt alea pofte si nu vroiam sa risc. dar am avut antipatii, si m-am exprimat gingas, pentru ca daca simteam si cea mai vaga urma de miros de ceapa (si de obicei adoram si ador ceapa) imi venea sa ma arunc pe geam. la fel cu chimenul din painea austriaca si inca niste alimente. in general aveam o stare infioratoare cand deschideam frigiderul. simpla amintire a mancarii imi facea rau. totusi, daca nu mancam imi era mai rau decat daca inghiteam ceva, asa ca ma fortam si... imi venea apetitul mancand. partea buna e ca m-am ingrasat 6 kile pe care le-am dat jos dupa nastere. in schimb, cele puse dupa alaptat... nu le-am mai dat jos de atunci. (vreo 3...) Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi-au placut capsunile pana vara trecuta, le mancam cu greu si numai cu mult zahar, insa in sarcina mancam 2 kg zilnic- asta in lunile 6-7. Dupa aceea, pana am nascut, nu am mancat mai nimic altceva decat lapte Brenac (neaparat Brenac ca altul nu-mi placea la gust)-in medie 3 l zilnic, si amandine. Acum mi s-ar face greata dupa o singura zi cu un asemenea "regim"... Andreea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trei pofte am avut toata sarcina[gravi]:BERE[berica](nu beam decat un paharel dar nu puteam sa rezist,de unde si prietenele au zis ca eu baietel o sa fac si asa a fost),SLANINUTA preparata in casa si VARZA CALITA(mancam la varza cu oalele si nu ma saturam).Acum nu mai vreau sa le vad in fata de mult ce am bagat la burtica[papica][pofta]..... [pup][pup][pup][pup][pup][pup] OANA si bb CRISTI http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=oanamarchezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Eu am poftit la...MORCOVI.Am mincat zeci de kilokgrame.Vinzatoarea de la aprozar mi-a [papica]spus ca am batut recordul.Cind intram in aprozar stia intotdeauna ce vreau.Cumparam 1-2kg.,mergeam la serviciu,ii curatam-spalam.(uneori luam o gura necuratat- nespalat pt. ca nu mai aveam rabdare,salivam din plin),ma bagam in birou(contabila),si rontaiam de ma dureau maxilarele.Si acum mai rontai,macar unu in fiecare zi.Carnea tocata imi provoca greata.In rest am mincat de-am spart.Zi si noapte.De la 48kg cit aveam inainte de a ramine insarcinata,pana am nascut am ajuns la 75kg.Sotul meu ma "alinta":ORCA.Acum am o minune [copil]de 7,5luni pe nume ERIC-MIHAI si...66kg de care nu mai [grasa]scap.Voi,mamicilor,cum ati scapat de ele?VA[pup]LUMI&ERIC. luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea am avut pofte. Doar de doua ori mi s-a intamplat sa-mi fie pofta de ceva. O data mi-a fost pofta de supa de galusti, iar a doua oara de zacusca. Si atat!!! In rest chiar nimic. Parca acum am mai multe pofte decat inainte, acum cand nu sunt insarcinata. Ralu-mamica Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, sunt in luna a treia acum si pot spune ca am fost o norocoasa. Nu am avut nici un moment greturi. Doar usoara indispozitie cand vedeam anumite mancaruri. La inceputul sarcinii aveam pofta zilnic de Ghioza. Asta e o mancare japoneza, de fapt de provenienta chinezeasca. Arata ca niste sarmalute, dar nu invelite in varza, ci in aluat si se prajesc putin in ulei. Sunt destul de bune, dar dupa ce am mancat zilnic vreo saptamana din ele, acum nu mai pot nici sa le vad. In Japonia nu gasesc deloc branza telemea de aia adevarata, de Sibiu, asa ca mor de pofta. In 2 saptamani ajung in Romania si va dati seama ca asta voi manca prima data. Deasemenea, as vrea sa mananc placinta cu branza (facuta de mama) si mamaliga cu branza si smantana. In rest, ce vad si cred ca imi place, imi iau. Pupici, Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...