Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce pofte a-ti avut ca gravidute?


Podeanu

Recommended Posts

Eu am poftit la piersici. Mancam cate 3 kg pe zi. Si culmea este ca nu-mi plac! Dar cand eram[gravi]le devoram! Si am mai mancat tone de inghetata de capsuni. Toata sarcina am poftit insa gogonele si n-am mancat pentru ca in anul acela n-am pus![pofta] Sarcina usoara monicar. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cred ca bebelul meu o sa semene tare mult cu taticul lui la gusturi... nu pot sa mananc decat mancarurile care ii plac lui. Mananc mere cu tona..... Lucrurile care mi-au facut rau au fost....ceaiul, iaurtul, floricelele de porumb si alunele. Normal ca poftele nu m-au sarit nici pe mine....mai ales cele tampite .....gogosi la miezul noptzii, saratzele, bere, urzici [bang] Si cel mai rau e ca poftesc sa mananc iute, picant...mi s-a zis ca asta nu e bine....incerc sa ma abtin..... Din pacate Kilogramele se aduna[grasa].....asta e nenorocirea cea mai mare....insa eu si cu puiul sa fim sanatosi!! Decat slaba si bolnava mai bine grasa si sanatoasa!!! Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ardei copti! Flori a avut o singura pofta, o singura data, la 12 noaptea faceam ardei copti...In rest primele 3 luni struguri cu boaba mare (m-a secat de bani), apoi portocale si l-a sfasit manca numai mere (cate 2 kile pe zi) si cand avea arsuri. Acum bebe(Alex) are 2 luni jumate si e un mancacios!:D][:D][:D] Ionut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
Eu am poftit o singura data cam prin luna a saptea la "bomboane fondante" si culmea culmilor a fost ca nu gasea sotul meu. A fost saracutul la toate marile cofetarii din Bucuresti si intr-un final a gasit da dupa vreo trei patru zile in care era terorizat la telefon "VREAU BOMBOANE FONDANTE" la o micuta cofetarie de cartie. Si atunci am mancat un kg. fara sa ma opresc. Acum si gaza mea cand vede bomboane fondante nu se poate opri din mancat. jb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pofte !!! Daaaaa.... Dar intrebarea mi se pare un pic incorecta, asa ca voi incerca sa o corectez: "ce nu am poftit in aceasta perioada ????" [pofta][pofta][pofta][pofta][pofta][pofta][pofta][pofta] DARAEL [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnuluica nu am avut pofte dintr-aea imposibile! In rest, au fost pe rand fanta de portocale (cu toate ca sunt otal impotriva sucurilor asta chimicale) dar nu ma puteam abtine in primul trimestru cand mi-era cam greatza si beam 1 l pe zi rece gheatza, apoi a urmat iaurtul cu fructe si spre finalul sarcinii bagam cate un pepenas galben pe zi, erau moartea mea (era si cald afara si un pepene rece pica la fix). A! Si mai aveam pofta de orice aliment care krontzanea intre dinti (cremwursti subtiri care fac "poc" cand musti, napolitane si alte d-astea [:D]). Nebuneli de [gravi]! danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihi, dragutza intrebare. eu nu am avut nu stiu ce pofte desi sotul meu se inarmase cu ideea ca-l voi purta noptile. o singura data a plecat la cumparaturi de mere verzi(vazusem o reclama la Tv si aproape mi s-a facut rau de pofta)si apoi nu rezistam daca vedeam in Metro sau in alte supermarketuri struguri ultra scumpi ca era miezul iernii. plus litrii de iaurt cu fructe . pupici Sarbatori Fericite si Un An Nou minunat!!! cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...