Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

nasterea recomandata


Recommended Posts

La ultimul control, medicul de familie mi-a spus ca am bazinul strimt si ca se recomanda nasterea prin cezariana. Cam toata lumea imi spune acelasi lucru, pentru ca am 1,54 m si 52 kg, asta dupa ce am luat 10 kg de cind sunt graviduta(7 luni si 3 saptamini).Ce parere aveti? mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
din cate stiu, cezariana se recomanda doar in caz de pericol pentru mama sau copil la o nastere naturala. exista oricum avantaje si dezavantaje pentru ambele. ideal ar fi sa incerci sa nasti natural cu doctorul langa tine, si in caz ca sunt probleme, sa iti faca cezariana. dar daca te-a consultat si a spus ca iti recomanda operatia, cel mai bine e sa-l asculti! noi nu avem cum sa estimam mai bine decat el... succes si sanatate! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a recomandat doctorita care m-a urmarit in timpul sarcinii sa nasc prin cezariana ca am bazinul stramt.Dar la spital, echipa cu care am nascut, a hotarat sa incerc nastere normala.Am incercat si m-am chinuit 20 de ore degeaba (si-am mai chinuit si copilul!) ca tot la cezariana am ajuns.Eu zic ca decat o cezariana de urgenta, mai bine una programata! Nastere usoara si un bebe sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, BINE AI VENIT pe [dc] si multe felicitari pentru [gravi]Ai vazut la eco ce este? Baiat sau fetita? Eu am nascut prin cezariana pentru ca am gemeni si in aproape toate cazurile asa se naste...Cit despre situatia ta,eu te sfatuiesc sa asculti ce zice medicul care te urmareste,el stie mai bine ce ai tu nevoie![mamica]Daca vrei sa stii mai multe despre nasterea normala sau cezariana,da o cautare pe forum,s-a discutat foarte mult pe aceste teme,as face eu pentru tine acest lucru,dar am putin timp pina se trezesc gemenii...Dute sus la "cauta" si cind se deschide scrie cuvintele cheie si se vor deschide toate subiectele cu aceasta teme...[flo] Cind ai timp,spune-ne mai multe despre tine.[recevere] Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis(aproape 11 luni!!!) Duble the joy,duble the love,twins are a blessing,from above...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...