Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Edeme DUPA nastere - help!


Julie

Recommended Posts

Prietena mea a nascut vineri prin cezariana. Totul a fost OK pana acum, cand am vorbit cu dansa la telefon si mi-a zis ca s-a umflat toata, cum nu a mai patit pana acum. Asistentele i-au zis ca e normal, ca e de la laptele care abia acum ar fi inceput sa se produca mai ca lumea, dar ea (si eu) avem dubii... Eu am avut edeme, dar inainte de a naste, si edemele astea nu sunt vesti bune - in timpul sarcinii, dupa cum se stie... Dar dupa?! Va rog, ajutati-ne cu informatii!!! E normal asa ceva???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si mie mi s-a intamplat la fel![bang] Eram eu umflata si inainte de a naste dar la vreo 3 zile dupa (am nascut natural) aveam niste picioare de ziceai ca-s stalpi de pod![:D] Talpile cel putin erau grotesti - nu se mai vedea glezna si degetele abia se vedeau - ca niste carnaciori! Brrr - nu vreau sa-mi mai aduc aminte! In orice caz, dr. meu - speriat de o posibila trombofeblita - m-a trimis la un chirurg care era specializat in echo al venelor si arterelor! Nici nu stiam ca se poate face echo la picioare! E, nu aveam nimic, circulatia era ok, si tipul mi-a explicat ceva cu exces de limfa - normal dupa nastere la unele femei! Mi-a trecut cam in vreo 5 zile - da´cum aveam ocazia - stateam cu picioarele ridicate si am baut si ceai de urzica - f. bun diuretic! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea eu n-am avut edeme toata sarcina, deci cele 30 de kile care le pusesem pe mine nu erau dein cauza apei, doar cu o saptamana inainte de a nashte au inceput sa mi se umfle picioarele. Am nascut normal, shi a doua zi dupa nashtere am inceput sa ma umflu ca un balon, m-am cantarit la 3 zile dupa nashtere shi nu perdusem decit 4 kilograme, cu tot cu Andreas care avusese 3200. Toate s-a rezolvat abia cam la 2 saptamani dupa nashtere dat fiind faputl ca nu am alaptat. Prietena ta sa bea f multe lichide, ca numai asha va stimula activitatea renala, in plus lichidele vor ajuta shila formarea laptelui. Sanatate Corinna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu subscriu la ce-au zis fetele:se rezolva de la sine, dar trebuie sa aibe rabdare citeva zile. Am fost si eu speriata ca dupa nastere eram de trei ori mai umflata decit inainte(luasem 25 kg in greutate).Totul a durat c-am 5-6 zile. Doctorita mi-a recomandat doar sa stau cind mai mult intinsa. Deci rabdare! cricri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...