Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

"Mama"...


Veve

Recommended Posts

Ci ma fac cu copchilu asta al meu ca numai pe dos le face pe toate?!?!?!De ceva timp a luat prostul obicei de-ai spune lu'tat-su "mama";ii spune si "tati" dar de obicei cand il cauta prin casa il striga "mama".Deci el e si mama si tata si eu sunt...nimeni!!! [q] Colac peste pupaza,ieri dupa ce-a iesit "mama" pe usa sa plece la serviciu,fii-sa a-nceput sa-l caute prin casa si sa strige "mama" c-o jale-n glas de-mi venea si mie sa pling![bang]N-am reusit s-o potolesc deloc vreo 2 ore,timp in care se juca 5 minute si iar fugea la usa,repetand figura.Am zis c-o fi obosita si-am culcat-o.Nu va spun ca-ntr-o ora s-a trezit brusc,a coborat din pat si ce credeti c-a facut?Normal:a fugit la usa si-anceput sa plnga...Am culcat-o din nou,a mai dormit o ora si s-a trezit veseluca tare.Huuuh!Am rasuflat usurata!Se duce veveritza mea la joaca vreo juma' de ora dupa care...NU SE POATE!!!"[q]Mama,[q]mama..."din nou!!!Si-a tinut-o asa pana pe la 8 seara cand i-am pus niste "desene" si-a uitat. Culmea-culmilor ca la 10pm cand a ajuns tati acasa,a intentionat sa fuga la usa cand a auzit cheia,dar din fuga a zarit ceva la tv si s-a razgandit.Si nu l-a bagat in seama pana n-a venit el la ea... Ei,de asta ce mai ziceti?!?!!?Ce-o fi in capusorul ei??Nu s-a intamplat absolut nimic neobisnuit care sa-i justifice schimbarea...Si daca Flavius e "tati" si "mama" io ce-oi fi??Cre'ca robotzelu ala rau care stringe jucariile sa nu le-mprastie si-o chinuie cu papa toata ziua!!! [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Incepuse si pisi a mea sa le incurce si stii ce am facut?Am inceput sa o inebunesc de cap,ii spuneam incontinuu de tata si cand ma refeream la mine tot timpul spuneam mama.Acum le spune cum trebuie.Tata stie ca pleaca tutu si vine cu cadou la Simonica.Mai rau a fost cat a stat maica-mea la mine si numai stia care dintre noi e mama si care este bunica.Iii spuneam eu ca-i bunica dar daca maica-mea ii spune hai la mama era total dezorentata si tot mama era.Acum a plecat si o sa devin mama .Cum sa-i spuna bunicii?Lui maica-mea nu-i place sa-i spuna bunica si nu stiu cum sa o invat sa-i spuna! Veve ...iti amintesti de noi?Suntem septilici ca si Veve.Simonica a inceput sa mearga si ea la un an si 4 luni.Pana la urma a fost bine dar tare disperata am fost.Numai cu chineto si-a dat drumul la mers. A inceput sa vorbeasca Veve?Simona spune jumatati din cuvintele lungi si cele scurte le imita ca o maimutica dupa noi.Peste cateva zile implinim un an si 5 luni. Te pupam, Gabi si Simonica(care numai e cea mititica pt ca are 90 cm lungime)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D][:D] Hai ca-i de milioane Veverita dragalasa!!!! Trece si ea printr-o perioada de dooooor de tati,ce n-are voie[8D]!!!? Ei eu is mamama numai cind e suparat pe mine pentru ca nu-l las sa faca ce vrea!!! Suzeta a fost prima mama,acu'ca ne-am lasat de ea, n-avem nici o mama!!Toti sintem baba![:D][:p][cool]!!!!![pup][pup][pup][pup]Veveritei dragalase!!!Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Diana mea face la fel. Chiar m-am suparat zilele trecute, pe tata il striga si tata si mama si arata la usa cand iese si pe mine... daca o intreaba cineva unde e mama ta are un obicei : ridica din umeri si se mira (adica nu stiu). Pe mama mea o striga ma-mama si pe tatal meu il striga ta-tata. pe sora mea os triga nana. Dar eu sunt mama numai cand are ea chef. Asa ca... [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehhhh!Macar nu sunt singura![disco]O sa-i treaca ei.. Cristinica,si zici ca trece printr-o perioada de dor de tati??Hehehe![:D] Las' c-o rezolv urgent!L-am anuntat deja pe tati aseara ca-i cumpar un scaunel de bebe de ala de pus in spate si i-o dau cu el la serviciu.Doar nu vrea sa sufere copilul in lipsa lui,nuuu?[:-)))][:-)))] Gabi,sa fiu sincera imi amintesc ceva,dar confuz;io nu-mi amintesc nici ce-am facut ieri!....E cumva vorba despre o problemuta a voastra cu refluxul?Sau despre un site despre prematuri?Asta-mi amintesc eu...Simonica e septilici?Agnes e mai mult saselici [:)].Si noi tot pe la 1 an si 3 luni am mers in piciorute (fara terapie),dar cu conversatul stam prost tare.E lenesuca la vorbit si fiind nevoita sa invete 2 limbi odata...Cam greu![bang] [pup][flo] tuturor bebeilor si mamicilor lor! [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris este asa de frumoasa, asa de gingasa! Ii privesc cu mult drag fotografia. Sa-i fie bine mereu! Tu scrii in paginuta personala : "Iata ce fac eu cu masuta pe care mi-a cumparat-o mami:0)" ... si eu te intreb : care mami? Am glumit! Si la noi a fost la fel pana in urma cu cateva luni. Noi n-am luat-o in serios si n-am insistat pe greseala ei. Pe strada era stanjenitor (recunosc!), dar o luam in saga. Acum ne-am recapatat titlurile : eu - "mami" si "ibita"; el - "tati" si "biitu'"/"ibitu'". L., cu drag[hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihi...nu ieshti nici mama nici tata....probabil tu ieshti pretena cea mai buna a lu' Veve mik[pk].Nu sunteti voi mereu impreuna? Buna ideea cu scaunelu' in mashina la "mama" lu' Veve.Uite-asa faci rost de o vacanta si Veve mik va fi fericita la munci,cu "mamika" ei[:)].Da' "mamika" lu' Veve mik ce spune despre aranjamentu' asta "profitabel"? [pup] Lia&Andrew
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...