Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum slabim??????Partea a 2 a


Recommended Posts

Îmi cer scuze ca am închis subiectul dar paginile erau deja mult prea greu de încarcat! Am deschis aici partea a 2 a, sper sa nu va fie cu suparare! Subiectul initial ramâne pe forum si va putea fi accesat, desi urmatoarele mesaje vor fi postate aici. Multumesc pt întelegere! O zi buna! Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci când vrei cu adevarat! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pt. Ralu: Am ajuns la a 9-a zi din dieta cu lamai (azi 5 lamai), nu mi-e greu sa o tin, nu ma doare stomacul, dar nici 10kg (cum zice in ziar) nu se pot slabi, de fapt m-as multumi si cu 2-3kg in minus datorate lamailor, dar nu prea cred...La tine cum merge? In schimb, sunt in a 4-a zi de dieta disociata pe zile (adica am mancat cam asa: luni-7 cartofi fierti, marti-3/4 pui fiert, ieri-500g legume fierte, din alea in punga congelate, plus 3 morcovi cruzi si 1 gulie, azi: fructe cam 1kg, am facut o salata din 1 port.+1 gref+1 banana+2 mere+2 kiwi, iar pt. maine mi-am programat lactate degresate: 1 iaurt 150g cu 0% grasimi, 200g brinza dulce cu 1-2 ligurite smantana degresata, eventual o cana de lapte degresat seara, sa vedem...). Vad ca am rezistat pana acum si nu prea mi-e foame, desi cam am un gol in stomac...Plus 1 litru de ceai de slabit zilnic. Parca s-a dus 1kg, e cam putin, dar continui...Tu cu dieta lui Iris? Pt. Marinela: vrei sa ne tinem companie reciproc la cura disociata? Propune tu un meniu.. Pt. Veve: mersi de retete, sunt cam "bogate", oare as putea sa slabesc daca as manca asa? Ai incercat? Va pup, astept vesti de la voi, Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga LauraT, La mine treaba sta cam asa. Eu am inceput razboiul cu kg. in plus vineri 7 martie, dar nu am tinut o dieta propriu-zisa. Adica 3 zile (vineri, sambata si duminica), am incercat sa nu mai mananc dulciuri, paine, fainoase si grasimi.Dar vineri am mancat o mamaliga care nu a fost foarte buna pt. cura, dar am preferat-o dulciurilor, iar sambata am fost la cineva in vizita si nu m-a lasat sa plec pana nu am mancat 2 clatite cu miere. Dar macar au fost doar 2. Dar cam atat am mancat prost. Asa am inceput sa rezist poftei mele nemasurate de dulciuri. Apoi de luni am inceput sa tin cura cu lamai si cura lui Iris in paralel. Deci dupa cum ti-ai dat seama, azi, (joi-13 martie) sunt la ziua cu 4 lamai. Pana aici toate bune, dar problema a aparut la cura lui Iris. Am tinut luni paste cu branza si am rezistat, apoi am mancat marti numai cartofi si am rezistat, miercuri la fel am mancat numai cartofi, dar seara mi s-a acrit de atatia cartofi si am mancat 4 iaurturi 0% mici. Deci am cam ratat cura lui Iris. Problema nu a fost ca mi-a fost foame, sau pofta de ceva, dar nu am mai putut sa mamanc cartofi 2 zile la rand. Asa ca azi dimineata, deci dupa 6 zile, m-am cantarit si de pe data de 7 martie am pierdut 2 kg. Azi am mancat doar un pic de pui fiert si diseara o sa vad ce mananc. Sunt si eu curioasa daca cura tinuta de tine va da roade. Cred ca este mai bine sa mananci in fiecare zi altceva pentru ca mie uite ca mi s-a acrit de atatia cartofi. O sa va mai tin la curent cu numarul de kg. pierdute. Doar trebuie sa aveti in vedere ca eu am cam 20 de kg. de pierdut, iar voi mult mai putine. Probabil ca de aceea am dat in 6 zile 2 kg. jos si mai ales primele 3 am manacat si unele lucruri care erau contraindicate in cura de slabire. Va mai tin la curent!!! P.S. Iris nu te supara, dar uite ca nu am putut manaca acelasi lucru atatea zile, Cred ca daca aceasta cura era combinata, adica o zi cartofi, a doua pui, alta zi paste, a 4 zi vita s.a.m.d. cred ca as fi rezistat. Tu ce crezi, cura propusa de tine s-ar putea tine si asa? Va pup pe toate si spor la pierdut kg.!!!! [flo][flo][flo] Ralu-mamica Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reliana, ma gandeam si eu la CUM SLABIM PARTEA A II A asa ca gand la gand cu bucurie.. Alexandra, kg am pierdut numai 2, dar am pierdut 2-3 cm la sold si tot atat la talie. Important e ca mi-am schimbat stilul de a manca, si n-am de gand sa revin la obiceiurile alea "ingrasatoare". Acum am chef si de miscare[bicla], chestie care iesea cu totul din discutie pana acum. Nu-mi mai e lene sa fac minimul de incalzire dimineata, si chiar ieri am dansat 30 min dupa o caseta "latin party!"!![ispita] Regimul mi l-am compus in functie de ce am in frigider, daaaarrr tinand seama si de experienta voastra fetelor, drept pentru care va multumesc. Haideti sa continuam impreuna!!!![ispita][ispita][ispita][ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HAI RODICA!!!!!!!!!! nu te lasa..... cred ca daca reusesti sa tii dieta asta disociata pe zile, dar cite trei zile cu un aliment, cu mici, mici, abateri, ajungi la un fel de greata de a mai minca; eu sint la a treia data cind o tin, pentru ca mi-am propus sa scap in trepte de cele 14 kg pe care le aveam in plus , in august 2002, fata de cele 60 kg la care inca mai visez; trebuie sa recunosc ca nu mi-e prea usor, adica, daca tot stau acasa si fac papa la bibilici mai ciupesc din papa lor, mai ling o farfurie....dar f putin, si dai cu lamii dupa aia; cred ca nu trebuie sa te descurajezi si s-o mai iei odata de la capat; vei scapa incet de pofta de dulciuri, de obiceiul de a papa ceva dulce dupa masa, si asta e important, sa schimbi programul cel vechi; si mai trebuie sa devii foarte constienta ca dulciurile si grasimile ar trebui ele sa cam dispara, asa spre zero, daca nu chiar zero absolut, ca oameni sintem si noi; eu am avut in august 74-75 kg, am ajuns pe la 66; am mai tinut odata dieta in noiembrie doua saptamini si am ajuns la 64. apoi dupa sarabtori cam prea imbuibate iar la 69;dupa cura dinianuarie ama juns la 64 , m-am mentinut mincit rezonabil, si acum mi-am propus sa ajung la 60; sint cam la limta biologica, cred ca sint cela mai greu de dat jos astea ultimele, asa ca tu mai ai pina dai de greu!!! incearca incaodata, iar si iar, nu uita de apa, ceai diuretic daca ai voie, poate gasesti ceva pastile cu cupru care taie din pofat de dulce, si lamiile, grapefruit zilnic; hai ca poti, rodica!!!!!!! iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult,Ralu, pt.raspuns, ma gandeam eu ca dieta lui Iris, fiind cam monotona, e destul de greu de tinut...Desi tare ma batea gandul sa incerc si eu de luni...Cert e ca ma simt bine de 4-5 zile de cand mananc asa, curios e ca nu mai am acea foame permanenta, si m-a ambitionat mult faptul ca azi dimineata aveam 2kg mai putin decat luni (sunt imbracata in pantalonii care nu m-au mai incaput de dinainte de alt doilea bebe); cred ca au ajutat mult fructele ieri, desi mi s-a acrit de ele si seara am mancat un polonic de zeama de supa, asa...., ca voiam orice altceva decat fructe...Azi cu lactate cred ca va fi mai binisor... Sambata si duminica am de gand sa diversific putin, dar sa mananc oricum putin si fara alimente interzise, altfel stric totul...Si de luni incep alta dieta, sa vad care...Acum am 61.5kg (in ianuarie aveam 67kg dupa sarbatori, apoi 65kg in 20 ian. cand m-a apucat ideea slabitului) si vreau neaparat sa ajung la 55kg pana in vara (greutatea de dinainte de prima bebita). Daca da Domnul si reusesc, voi continua, desi mi-e foarte greu sa cred ca pot sa mai am 52kg, ca acum 10 ani (am 1.62m, deci asa ar fi ideal...). Tu cum mai stai? Pt. Rodica: tu ce cura tii acum, ce mananci? Va pup pe toate si astept vesti de la voi, L.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Am gasit un site [cool] http://www.apropo.ro/index.php?channelID=111&channel=Frumusete ..asta in cazul in care nu v-ati hotarat ce sa incercati...reteta asta disociata ce creeaza atatea intrebari :-)si dileme Eu una de cand tot studiez problema (am 1,63 si 68 kg - grasuta :-)) nu m-am hotarat inca ce sa incerc , dar astept verziturile sa iasa si PRIMAVARA asta mult asteptata sa pot face multa miscare. SUCCES! Lavv
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...