Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum slabim??????Partea a 2 a


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Laura T Pt. Veve: mersi de retete, sunt cam "bogate", oare as putea sa slabesc daca as manca asa? Ai incercat?
Laura,ce sa zic?Eu am inceput dieta prin februarie,dar nu strict ca la carte;adica mai bagam si cate ceva interzis (la cereale cu lape degresat puneam si stafide,de ex.) sau se intimpla sa avem vreo masa festiva sau in oras la care fii sigura ca numai la Montignac nu-mi era gandul![:D] Apoi vreo saptamana n-am tinut deloc...Asta sa-ti faci o idee.Cert e ca in februarie aveam 70 de kile si acu' am 64.Poate nu ti se pare spectaculos,dar tinand cont de faptul ca de doi ani de zile de cand am nascut am tinut-o numai in diete si infometare si am dat jos tot atat cat am dat cu Monignac in doua luni...Eu tind sa cred ca merge.Nu cred sa obtii rezultate spectaculoase (10 kile/10 zile) dar faptul ca mananci cat vrei si sanatos cred ca are mai mare importana.In plus,dupa ce te deprini cat de cat cu principiile,n-o mai percep ca pe o dieta si e usor s-o transformi in obicei alimentar. Succes![pup][hia] [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Rodica,am citit la celalalt subiect intr-un mesaj de-al tau ca nu mananci 2 ore dupa fructe.Daca tii regim disociat,regula e sa nu mananci fructe 3-4 ore dupa ce mananci altceva,nu inainte.Fructele se digera foarte repede si poti manca altceva dupa doar jumatate de ora dupa ce le-ai consumat. Vad ca-ti merge super dieta!Eu nu ma laud pana n-ajung macar la 55!Adica inca 9 kile! [bang] Mult succes in continuare![pup] PS Mai fetelor,ce se ia pt.inhibarea poftei de dulce,zinc sau crom [?] [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PT. VEVE: EU ZIC CA-I SUFICIENT SI ESTE FOARTE BINE, MA ROG SA POT SLABI SI EU CA TINE SAU OTILIA.... LA MINE PANA ACUM NU A MERS NICI O DIETA....DAR CRED CA ASTA DA ROADE....FRUMOASE!SPOR LA DIETA SI ITI DORESC SA AJUNGI UNDE VREI....LA 55KG. AM SI EU O INTREBARE: IMI POATE SPUNE CINEVA CARE FOLOSESTE STEPPER, LA CE MA AJUTA SI CUM SA-L FOLOSESC, CORECT...? EU PANA ACUM NU AM FOLOSIT SI AM PRIMIT UNUL CADOU.... SI VREAU SA MA APUC DE TREBA!SI INCA O INTREBARE: CE POT SA FAC PENTRU DISPARITIA EFECTULUI "COAJA DE PORTOCALA"? A FOLOSIT CINEVA "PERFECTSLIM" DE LA LOREAL...? SI DACA DA,CE REZULTATE A-TI AVUT?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga alexandra,in anul intii de facultate am slabit cam 10-12 kg.mi-a aparut coaja de portocala ca sa-i spunem asa (e celulita in toata regula)poate din cauza acestei scaderi bruste de greutate poate din alte cauze.oricum eu am incercat perfect slim de la l´oreal,e vreo 8 euro aici dar nu isi merita banii.asta e parerea mea. eu am citit insa ca poti sa scapi de celulita prin masaje uscate cu o manusa lufa sau prin masarea cu zat de cafea.pt ca nu beau cafea,mi-am cumparat o manusa lufa si in fiecare zi la dus o folosesc.citeodata ,cind imi aduc aminte imi fac si masaje uscate ,dar destul de rar. ei bine ,pot spune acum de la 6-7 luni de folosire a manusii ca celulita s-a mai atenuat.nu a disparut de tot dar nu mai e asa vizibila. dupa folosirea manusii,trebuie sa te dai cu crema de corp caci am impresia ca pielea se usuca mai repede decit in mod normal.oricum depinde si de tipul de piele al fiecaruia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris: MULTUMESC PENTRU INCURAJARI!!!![bis] Felicitari pentru rezultatele tale: 74-66-64-....60 hip hip ura!!!! Pe mine ma cam streseaza dietele stricte, de genul mananci doar x,y,z. Acum mananc disociat, la fiecare masa cate un element- ce am la indemana, in frigider sau la pachet, ca lucrez, si....uneori colegii iti fac pofta, dar rezist eroic[:D]mai ales ca ma ajutati voi. Spre exemplu colegii mananca acum.....si mie mi-a trecut pofta ca am citit ce a-ti scris voi, si mi-am amintit de ce trebuie sa rezist. Nota pentru impactul psihologic :10 !!!! Laura, azi am mancat asa: la 8-9 o conserva de ananas, goala fara altceva. la 12 doua snitele de pui subtiri-de la bufet, acolo fac economie la material...dar nu si la buzunarul nostru. la 14-15 am iaurt degresat amestecat cu branza de VECI 0% grasime si cu patrunjet-pusa la borcan de acasa. Pana cand plec de la servici- la ora 20, mai am de rezerva doua mere si apa la discretie. Veve sa stii ca obiectivul meu principal e sa scad sub 60 de kg. Nici n-am curaj deocamdata sa ma gandesc la 55-52.....ehe... Mersi pentru precizarile legate de fructe.... Alexandra:Am avut si eu un stepper dar m-am plictisit repede(in 1 luna) de el. Fetelor, am o nelamurire: De ce merge acu cantarului asa incet in jos?????? Ca hainele le-am strantat, ca-mi vine sa dansez si sa fac sport (nu mai e un chin), ca m-am masurat si am 2cm mai putin in talie si pe sold, dar pe cantar de ce doar 2kg????? [hop][hop][hop][hop]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rodica
[size=3]Veve sa stii ca obiectivul meu principal e sa scad sub 60 de kg. Nici n-am curaj deocamdata sa ma gandesc la 55-52.....ehe... [/siz=3]
Eheheii,Rodica,pt.mine 55 e un tel generos avand in vedere ca greutatea mea normala (inainte de sarcina) a fost intotdeauna 45-48.Am de muncit serios la aspectul asta si de aia tac chitic si nu ma laud de rezultate;poate cand m-oi vedea sub 60 voi respira mai usurata.Pan-atunci insa,pe cai c-avem mult de mers!!![:D] [pup] [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Pai particip!Va fac voua galerie [pk][hippi][disco] si va mai spun cate ceva din ce-am testat sau auzit.Da nu pot sa ma laud cu ceva ce ma nemultumeste[q] [hia] [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele dragele, Pot sa va spun ce N-A dat rezultat la mine: -numaratul de calorii (imposibil de estimat cit de cit exact) -numaratul de carbs (pofta de dulce ceva de nedescris) - cred ca la noi a circulat pe post de regimul Atkins, mai nou am auzit ca-i zice "in the zone" -dieta disociata (sau ceva asemanator): o zi legume fierte, o zi carne slaba fiarta, o zi orez fiert, o zi lactate degresate - in orice cantitate. Asta a mai mers prin studentie, dar dupa aia nu s-a mai putut (foame, rau, lesin, etc). Asta e oricum o dieta saraca in proteine, adica taman d-alea de care organismul nu-si face depozit, asa ca cica nu-i nici prea sanatoasa. Singura dieta care a mai dat rezultate dupa 30 de ani a fost dieta Bernstein, care nu stiu sa fie disponibila si altundeva decit in Canada, daca intereseaza pe careva revin cu amanunte. Eu am dat 15 kile in doua luni, fara celulita, fara nici un fel de rau, ba chiar dimpotriva, o gramada de energie si niscaiva probleme de sanatate rezolvate - care cred ca sint cistigul principal in dieta asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...