Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim??????Partea a 2 a


Recommended Posts

quote:
Originally posted by parpalak
Draga Andreea, Cam costa dieta aia, ce-i drept, dar are avantajul ca te monitorizeaza pentru diverse boli in care ai putea sa dai daca slabesti mult si brusc, sau daca le aveai inainte - ca sa nu se agraveze. Ca stii cum e pe aici, toata lumea sufera intr-o forma sau alta de oboseala, lipsa de energie, stress, care se si traduc printr-un numar de boli (de ex. fibromyalgia?). In special se monitorizeaza diabetul si ateroscleroza, care se pare ca se amelioreaza cu cura asta. Prima saptamina e vreo 200, urmatoarele ceva mai putin, parerea mea e ca merita banii, macar te linistesti cu privire la starea ta de sanatate cu ocazia primei saptamini. O parte din bani se deconteaza prin OHIP daca la fisa de istorie medicala pui ca ai ceva neamuri cu ateroscleroza sau diabet. Organismul meu nu mai raspundea la nici un fel de cura si mi se facea ba foame, ba rau la orice incercare de a tine orice fel de cura. Ceea ce nu-mi pot permite la ritmul vietii de aici. Daca esti convinsa ca esti sanatoasa tun cred ca poti sa tii cura si de capul tau. Si pentru ca batem aceleasi alimentare cred ca pot sa-ti dau lista completa de alimente, daca te intereseaza dieta. Mai multe despre dieta la www.drb.com. Toate bune.
Parpalak, Ce link e ala pe care l-ai pus? Nu prea are legatura cu dieta...[disco]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sabina si Camelia,suntem colege de suferinta![cool].Eu am mai spus:am dat jos 6 kile intr-o luna si un pic,dar n-am tinut strict.De exemplu eu sut dependenta de cereale cu lapte; e drept ca mananc cereale integrale si fara zaha cu lapte 0% grasime,dar oricum combinatia e cam interzisa...Asta e o masa pe zi la care nu pot sa renunt;uneori mai scap si cate-o stafida in castron[bang]....Oricum,pt.mine merge super fata de orice altceva am incercat,asa ca nu ma plang! Hai,fetelor,pe cai!Nu renuntati pana n-ajungeti unde doriti!Succes![pup] [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Parpalak, Mersi de raspuns cand ai timp scrie-mi te rog lista de alimente. Nu am sa ma apuc acuma de dieta ca nu am cum dar sa o am pe viitor cand va fi mimentul...caci si eu am pus o cantitate considerabila pe mine....si vorba ta inca nu s-a terminat.. Numai bine , Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Veve
Sabina si Camelia,suntem colege de suferinta![cool].Eu am mai spus:am dat jos 6 kile intr-o luna si un pic,dar n-am tinut strict.De exemplu eu sut dependenta de cereale cu lapte; e drept ca mananc cereale integrale si fara zaha cu lapte 0% grasime,dar oricum combinatia e cam interzisa...Asta e o masa pe zi la care nu pot sa renunt;uneori mai scap si cate-o stafida in castron[bang]....Oricum,pt.mine merge super fata de orice altceva am incercat,asa ca nu ma plang! Hai,fetelor,pe cai!Nu renuntati pana n-ajungeti unde doriti!Succes![pup] Pai e super, 6 kile! Dar eu stiam ca la micul dejun e voie cereale! Am citit in carte! Oare n-am inteles bine? E vorba de micul dejun glucidic.Doar sa fie laptele degresat (dulce nu mai pap de mult ...) Spor la slabit! [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis][bis][bis][bis][mariaj][mariaj][mariaj][mariaj] Nu ma omorati insa si eu vreau sa slabesc stiu ca discutati de mult timp subiectul insa nu am avut timp sa citesc mesajele de la cap la cap. MI-a recomandat cineva Spirulina ca fiind buna pentru slabit. Stie cineva ceva daca este adevrat o pot incerca, nu ma puneti la regim ca nu ma pot abtine (177 inaltime si vreo 70-73 Kg) Madalina si[copil]Ana Cristina [^][^][^][^][^][^][^][^][^][^][^]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...