Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim??????Partea a 2 a


Recommended Posts

fetelor, am inceput si eu cura de slabire, deh a venit primavara. de cateva saptamani am inceput sa mai fac un pic de sport si saptamana asta am luat taurul de coarne cu cura de slabire. la mine functioneaza cu ceai verde. MULT CEAI VERDE. mananc dimineata salata de rosii si castraveti, sau ton, sau un castronel de cereale cu lapte, sau un cartof fiert cu putina branza. in loc de pranz un iaurt sau un mar, sau amandoua. seara nimic de mancare, doar ceai verde (am gasit ceai verde cu aroma de menta care e foarte bun). mai iau si vitamine din cand in cand. si neaparat, macar o data pe saptamana 1 ora la sala de fitness. in complexul SIR din militari, unde echipamentele sunt grozave si au si aer conditionat. tin regimul asta de o saptamana si am slabit 1 kg jumate. nu stiu cat de sanatos e regimul asta... mult succes tuturor!! (si mie) va pup fetelor. m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, am si eu o cura de slabire de care am auzit la Discovery, era propusa ptr. persoane obeze. Poti manaca tot ce vrei (inclusiv paine si dulciuri dar nu exagerat)pana la ora 16:00, dupa care nimic pana a2a zi, nici un ceai, nici un fruct, nimic.Eu si sotul meu am incercat-o si a dat rezultate bune, mai ales la el care a slabit 10 kg in 16 zile. Va doresc mult succes! Maadi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Maadi, Te rog spune-mi cate kg. avea sotul tau cand a inceput cura si la ce inaltime? Doar daca nu sunt indiscreta!!! As tine-o si eu aceasta cura daca da rezultate atat de bune!!! Te pup mult![pup][pup] Ralu-mamica Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] salutari la toata lumea!!!!!!!! sunt [grasa] si gurmanda rau de tot [papica][papica] am de dat jos vreo 20-25 de kg. va rog ajutati-ma cu o dieta sigura, care a dat rezultate, ca zilnic [bang][bang][bang] Apropo, cu ce dieta a slabit iris? jos cu kilele in plus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oki , uite dieta dupa care m-am chinuit eu, dar am si reusit sa ajung mai usurica: dureaza 15 zile , eu am scapat de 8 kg prima data, apoi de 6 apoi de 6 apoi de 4; dupa cum vezi am repetat-o cam la 2 luni pentru ca am avut de dat jos cam 15 kg; ziua 1 : paste cu brinza; ziua 2 3 si 4 cartofi fierti sau cruzi; ziua 5 6 si 7 : orez fiert; ziua 8 salate si iaurt degresat; ziua 9 , 10 si 11 piept de pui fiert sau la cuptor; ziua 12, 13 , 14 carne de vite la cuptor; ziua 15 chiftele, din pui sau vita cu ou, prajite in ulei; poti minca oricit vrei dar numai din acel aliment corespunzator zilei, poti pune putina vegeta, sos de rosii, soia sau ceva fara calorii multe care sa te ajute sa maninci fara sa te plictisesti; bea multa apa si ceai diuertic; de multe ori kg in plus sint si apa acumulata; bea dupa fiecare masa limonada cu zeama de la doua lamii si apa plata; cu sau fara zeama de la grapefruit; nu mai stiu ce sa iti mai spun, cam asta e; cred ca se potirveste celor care vor sa dea jos repede cit mai multe kg; poti repeta dieta la 2-3 luni distanta; intre aceste perioade incearca sa maninci disociat, povestea carne fara acrtofi samd...si sa pastrezi obiceiul cu limonada , apa, si ceaiul diuretic; in ro se gaseste si un ceai antiadipos despre acre mi-a povestit sora mea, poate te ajuta si el; succes si pofta buna - si mica.....! iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...