Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim??????Partea a 2 a


Recommended Posts

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc mult fetelor pentru informatii. Chiar ma gindeam cum ar putea sucul de lamii(acid citric si vitamina C) sa actioneze, inafara de faptul ca poate modifica acditatea din stomac (modifica ph-ul)si in felul asta sa modifice digestia( Adica bei un pahar si-apoi [fuga]la[consti]) pa pa amalia[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Maadi, dar cum ati reusit sa nu inghititi nimic dupa ora 16.00? Nu va era foame rau seara? Iar ziua ce ati mincat, cat si de cate ori? Ultima masa era la ora 16.00? Mai continuati? M-ar interesa si pe mine, dar mi se pare cam greu....... Laura si bebitele: Bianca (3 ani si 11 luni) si Ramona (10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga ralu sunt cristina sora daneib din Olanda (eu sunt din Romania - Timisoara)si am tinut cura cu Herbalife dupa prima nastere. Am slabit intr-o luna 8 kg (este singura si prima cura de slabire din viata mea)si dupa m-am mentinut cu succes. Adica n-am mancat ca disperata, iar seara - ioc: doar cate un iaurt si un fruct. In plus mi-a ramas si bunul obicei de a consuma 2litrii de apa zilnic(mie care inainte pe paharul de apa imi scria "coca-cola". Acum dupa a 2-a sarcina (din pacate am pierdut-o in luna a saptea am slabit tot cu Herbalife in mai putin de o luna de la 75 la 68 de kg. Oricum daca nu indraznesti sa iei pastilute (care mie personal mi-au dat un tonus formidabil)miscare multa (alearga cu copilul prin parc) in loc de "pofte" un pahar mare cu apica si multi nervi tari.Va sarut pe toate, si abia astept sa ajung in Romania sa ma inscriu si eu in "club" .Am si o groaza de intrebari pentru voi Imbratisari puternice(ca daca strang tare mai ard si niscai calorii Cristina - sora Danei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IN ULTIMA LUNA DE SARCINA AVEAM 68KG LA 1.70 INALTIME. DUPA 3 LUNI AM REVENIT LA 55KG..... RETETA MEA A FOST MULTA OBOSEALA ....FETITA MEA ARE 6 LUNI SI 2 SAPT IAR EU..... NIMANUI NU-I VINE A CREDE CA AM NASCUT IN SEPTEMBRIE. NU STIU NICI O RETETA..... [mamica] "Don't look back in anger!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu fetelor din cate am experimentat (maiama si eu vreo 8 kg de dat jos)fiecare organism este diferit si trebuie sa afli ce te ingrasa eu am tinut o groaza de dieturi si cea cu lamie si degeaba eu acum tot asa nu maninc dupa ora 6 si beau multa apa plus 5 zile pe saptamina la gym si vad ca da rezultate sa fim fericite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa nastere, tot auzeam ca daca alaptezi, slabesti mai repede. Dar nu a fost asa ! Cand micuta mea a implinit 10 luni, am hotarat sa nu mai mananc la cina, decat o cana de lapte cu cereale. Si doar, asa, am inceput sa slabesc. De 2 luni mi-am reluat serviciul si orele de aerobic. Si, intr-adevar, am inceput sa-mi revin. Deci, cat mai multa miscare si o cina cat mai usoara. Nina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine, Anina_n. Dar ce te faci daca pleci la serviciu dimineata si ajungi seara acasa, nu te ajuta nimeni si nu stii cand sa-ti termini treaba mai repede, ca sa poti sa stai putin si cu copilul? Cand sa mai mergi si la aerobic? Cina am redus-o si eu. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Claudia, pt. tine(si multe alte mamici) nu este loc si de aerobic, imi dau seama. Miscare multa poate fi si la serviciu, drumul de acasa la serviciu si inapoi sau miscarea continua de acasa(treburi,copil). Nina Nina & [copil] Nina-Cristina (1an si 2luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...