Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim??????Partea a 2 a


Recommended Posts

Draga Nina, in fiecare zi merg pe jos acasa(30min). Seara mananc putin si pana in ora 19 si greu dau jos! Iar sambata si duminica ma alearga copilul ca pe hotii de cai! Si tot nu slabesc. Nu ma ingras, dar nici nu dau jos prea usor. Asta este, pana la urma s-or duce ele![:D] Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am si eu de dat jos vreo 5 kg, pe care le-am pus asa fara sa-mi dau seama de cand am venit din Ro. Am inceput de 2 saptamani, dar m-am gandit ca scriu numai dupa ce se vad ceva rezultate. Deci, mananc de 3 ori pe zi, am redus aproape de tot painea, am inlocuit sucul cu apa, iar una din cele mese am inlocuit-o cu fructe. Fara dulciuri! Am dat jos burtica si tare as vrea sa dau putin jos de pe partea de sus a picioarelor. Incerc sa fac de 2 ori pe saptamana walking, cate 25-30 minute, dar nu prea ma tin, fiindca asa singura nu prea am chef. Am si eu o intrebare: cu ceai verde a incercat cineva si in ce cantitate a baut daca a avut rezultate?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ma simt super! Am ajuns la greutatea dinainte de sarcina, 53 de kg la 162, 63 ( nu stiu exact).As vrea eu 48-50, dar inca alaptez , asa ca o las mai moale cu Montignacul asta.Doar ca nu mai mananc paine ziua, la dulciuri am mai scapat, dar nu grav.Asa ca va tin pumnii in continuare. Pt. cine nu e inca convins, am tinut Montignac 3 sapt in care am slabit 3 kile, iar acum am trecut la faza a doua, pt. ca laptele era cam putin.Nu stiu daca de la regim, poate mai degraba de la stress si nesomn, cert e ca de cand am incetat si-a revenit laptele.Repet, poate ca din cauza ca nu-mi mai faceam probleme, nu neaparat de la regim... Pupici! Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu o cura de slabire care a dat rezultate la cineva din familia mea si care nu s-a mai ingrasat deloc dupa incetarea ei (acum aproape 1 an). Poti sa maninci in fiecare zi, NELIMITAT SI LA ORICE ORA, carne de pui fara pielita, de vita sau de peste, pregatita pe gratar sau la cuptor cu salata langa. Nu sunt permise dulciurile si painea absolut de loc. Sucurile se beau numai naturale (in sensul ca le faci singura acasa din portocale, grapefruit...) Mai poti manca cate doua oua pe zi, iaurt degresat si se recomanda cel putin 2 litri de apa plata pe zi. Va asigur ca nu e greu de tinut, dar e un pic mai costisitoare. O poti "asorta " cu meniul familiei, facandu-le lor ceva garnituri pe langa. Sa auzim numai de bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna am citit si eu pe nerasuflate azi tot ce s-a scris la acest subiect, pentru ca ma intereseaza tare. Eu sunt tare pofticioasa si cam balena 1,56-65 kg. Dar am citit intr-o revista ca daca tii post negru cand e luna plina slabesti. Vreau sa va zic ca vineri pe 11 si ieri pe 15 a fost luna plina si nu am mancat nimic, iar acul cantarului arata cu 4 kg mai putin si fusta e larguta.... Sunt tare incantata, si vreau sa renunt si la paine (2 pe zi[bang][bang]) si la dulciuri (1 cutie de crema de ciocolata pe week-end). Ce ziceti de asta? am slabit sau e doar gol stomacul? 3 ani !!! pe 14 februarie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, [hia] am mai auzit si eu de tot felul de metode de slabit, dintre care unele crincene: ce ziceti de "cura balerinilor": 7 zile doar 2 litri de lapte dulce cu 2 lamai stoarse/ zi? Dar cel mai bun mie mi se pare regimul disociat, dar nu acela pe zile, acela din cartea francezului ala, nu mai retin cum il cheama... eu am slabit, tinindu-l aproape (la 1 mm.!) strict, cam 15-20 kg. in 2,5 luni. Nu e greu de tinut in sensul ca nu mori de foame, dar are niste reguli pe care trebuie sa le respecti strict, fara compromisuri! Va pup, [olala] P.S. M-am apucat de luni sa mai tin o data regimul disociat pt. ca vreau sa mai slabesc vreo 5-6 kg. Wish me luck!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...