Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DEPRESIA POST NATALA


Recommended Posts

As avea nevoie de un sfat.Cum fac sa scap de aceasta depresie?Simt ca nu mai rezist.Toata ziua ma gandesc numai la moarte,orice cuvinte legate de moarte,imi dau frisoane si pt. cateva secunde tremur .Cu sotul meu ma inteleg f. bine,copilul este cuminte , sanatos ,deci nu am nici un motiv sa fiu nefericita.Cu toate astea nu reusesc sa inteleg ce se intampla cu mine. [pup] CRISTINA si [copil]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca am citit bine,fetita ta are peste 1 an,deci nu cred ca mai este vorba de depresie postnatala,alta trebuie sa fie cauza,te nemultumeste pe tine ceva;sau poate timpul asta e de vina,cred ca toti asteptam primavara,care dupa cum se vede ,se lasa cam mult asteptata.Nu stiu ce sfat sa-ti dau,fa lucruri care iti plac,asculta ceva frumos,vezi un film bun,cumpara-ti ceva dragut,de obicei asta ajuta. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina draga mea, nu te lasa coplesita de probleme, oricare ar fi natura lor...si eu am deseori momente din astea, pling pina ma descarc, alteori maninc enorm, altadata dau telefoane in prostie, sau in cele mai multe cazuri ma rog sau merg la biserica...nu sunt f.f.credincioasa, dar intotdeauna mi-a facut bine sa aprind o luminare pt. familia mea, sau sa dau pomana unui sarman...ma simt mai buna, mai increzatoare in tot... Cel mai adesea depresiile mele sunt cauza vremii urite care intotdeauna ma deprima...intuneric aproape 6 luni pe an(dar nu chiar intotdeauna, cind ninge e frumos) Cel mai adesea merg la cumparaturi si 'sparg' bugetul familiei...nu de haine, nu va inchipuiti, ci de mincare, sunt o mincacioasa de zile mari in zilele de depresie...si nunu va inchipuiti ca sunt balshoi, am doar 51 kg si 170 inaltime... Concluzie, fa ce iti place cel mai mult sa faci, pina trece hopul Tot binele din lume, Alina&Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...