Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mamici singure


Recommended Posts

Buna Laura T, De multe ori m-am gandit ca poate ar trebui sa-i mai dau o sansa dar asta pana ieri cand mi-am dat seama ca n-o sa-si mai revina niciodata.A venit s-o vada pe fetita noastra, Michelle, si stii ce i-a zis mamei mele ca sunt nebun ca femeia aia este femeie "calumea", e o doamna si nu si-ar permite sa vorbeasca asa cu mine {nu stiu daca tu stii ca amanta m-a sunat si mi-a zis niste cuvinte pe care n-am sa pot sa le reproduc vreodata).Eu am fost cea care am sunat-o si am injurat-o.Iti dai seama ce desteapta e ea.L-a luat cu binisorul si l-a convins ca eu de fapt sunt baba-cloanta si ea este zana cea buna.Pana acum l-am lasat sa vina sa-si vada copilul dar pt ca m-a jignit la mine in casa,usa nu i sa va mai deschide niciodata.Nu-mi vine sa cred ca cel caruia i-am daruit ce-i mai frumosi ani din viata mea imi face asta.[V] Mai scrie-mi, am nevoie de prieteni pt ca ma simt foarte singura [V][V][V][V][V]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Karol, imi pare rau ca esti nevoita sa treci prin asta. Eu nu am trecut prin asa ceva si aper sa nu trec niciodata. Dar daca sotul meu m-ar insela, cred ca as incerca de dragul copilului sa-l iert. L-as ierta numai si numai daca s-ar linisti. Insa daca el ar continua, nu as accepta sa-si bata joc de mine. As rupe orice relatie cu el. Eu, nu copilul! Copilul are nevoie de tatal lui. Nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi, dar parerea mea este ca ai facut tot ce se putea. Lasa-l in plata DOMNULUI si vezi-ti de viata ta si a copilului. Daca tu vei fi fericita si fetita ta va fi. Mult curaj! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Claudia, Nu doresc nici la cel mai mare dusman al meu sa treaca prin ce trec eu.Incerc sa fiu tare dar uneori o mai iau la vale pt ca ma simt ft singura.Cand ma gandesc ca o sa vina Pastele si eu o sa fiu singura...Singura sufleteste pt altfel o am pe fetita mea, mama, tata si cativa prieteni dar eu l-as fi vrut pe El dar daca nu se poate asta e. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea Karol, M-am intristat cand mi-ai spus ca EL o vede pe EA ca pe o "mare doamna" si-i ia apararea, si crede ca tu i-ai spus cuvinte urate...Inseamna ca nu renunta la EA si nu doreste sa va impacati. Chiar, in momentul in care tu ai aflat de existenta amantei, el nu a incercat sa se disculpe deloc, sa mai salveze casnicia voastra? In cazul acesta, chiar da-l incolo si cauta sa te resemnezi si sa scapi de el, eventual sa-ti cauti pe altcineva care sa te merite...EL nu te merita! Pacat ca din toata afacerea asta sufera fetita...Dar e micuta si, cu timpul, poate uita si poate sa iubeasca pe un alt eventual tata, si cand va fi mai mare si va intelege, va judeca singura... Dar, eu nu am inteles, voi nu va intelegeati bine inainte ca tu sa afli, sau pur si simplu s-a indragostit de AIA si, desi nu are nimic sa-ti reproseze, nu-i mai pasa de casnicia voastra? Fata de Michelle cum se manifesta, e iubitor? Macar spune-i sa nu o mai amageasca pe micuta, daca tot nu vrea sa ramana cu ea...Ii face mai mult rau... Te pup si mai scrie-mi noutati. Daca vrei sa vorbim pe mail, imi poti scrie... Laura si bebitele: Bianca (3 ani si 11 luni) si Ramona (10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Laura T, Am noutati.Ti-am zis ca pe toata aceasta perioada cat am stat certati a venit in fiecare seara dar eu nu am vrut sa stau de vorba cu el.Duminica insa m-a prins acasa si binenteles a venit in camera mea si a inceput sa se milogesasca de mine sa ma intorc ca avem un copil, ca suntem o familie si ca nu se poate sa ne despartim.I-am zis sa se duca la acea doamna respectabila sa faca un copil cu ea si atunci va avea o alta familie daca asta.Ce ma deranjeaza ft tare este faptul ca ar avea ceva cu ea.N-as vrea sa intru in prea multe detalii.As putea sa-ti povestesc restul prin e-mail.Nu-ti stiu e-mail tau. Astept raspuns.[pup][pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea Karol, Poate ca inca mai poti salva ceva, incearca...Dar ceva din comportamentul sau anterior te face sa fii sigura ca are ceva cu ea, ca e ceva serios? Nu stiu ce sa zic, dar incearca, de dragul copilului, vezi ce comportament are in continuare, poate chiar daca a fost ceva s-a terminat si vrea sa revina pe drumul cel bun. Stiu ca e f. greu sa faci asta, sa te faci ca uiti, dar...cine stie? Sa nu zici ca nu ai incercat...Daca vrei, poti sa-mi scrii pe laura@compexin.ro Pa, astept vesti, Laura si bebitele: Bianca (3 ani si 11 luni) si Ramona (10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Imi pare rau de ce ti s-a intamplat dar in general cand imi iese prost ceva am o vorba "tot raul spre bine" si la mine de regula a mers. Poate e mai bine ca s-a intamplat acum. Fetita e mica si nu poate fi influentata prea mult. Ce te faceai daca se intampla peste 10 ani si poate mai aveai un copil... erau la scoala... Parerea mea e ca naravul din fire nu are lecuire. Ca te-a inselat e o problema dar cea mai mare e ca ai aflat, ca nu a stiut sa-si aleaga o tipa discreta. Nu vreau sa ma intelegi gresit, nu sunt pentru infidelitate dar consider ca atunci cand te casatoresti iti asumi niste responsabilitati. Oricum singuratatea e grea si cred ca poti sa-ti gasesti pe altcineva cu care sa te simti bine, care sa-ti vorbeasca frumos si sa-ti fie prieten. Poate el nu a fost sa fie jumatatea ta. In general barbatii sunt nesmititi...exista si exceptii doar ca noi nu prea stim unde sa-i gasim[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este....TIMP!!! Ai dreptate cu ce ai spus:"tot raul spre bine" Draga mea Karol, chiar ca nu as vrea sa fiu in locul tau. Eu am 10 ani de casnicie, sunt cu sotul meu de la 19 ani si tot timpul m-am gandit la cum as reactiona sa aflu ca ma insala. Din fericire eu cred cu toata convingerea ca nu a facut-o. Poate crezi ca este linistitor pt mine sa stiu asta...te inseli! Il cunosc si stiu ca daca m-ar insela cu o alta femeie, SIGUR ar fi indragostit de ea. Atunci cu cu siguranta l-as pierde. Nu este omul care sa aiba aventuri,este pretentios, dar mi-e teama totusi ca ar putea cunoste pe cineva care sa-l nauceasca de cap. Si cum stii si tu un indragostit nu mai are ratiune. Ia gandeste-te...sotul tau e indragostit de amanta, sau e doar o simpla aventura? Desi...cum spuneau altii...daca-i narav, greu dispare... tinem legatura...lia [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...