Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

? vizita ginecolog


Recommended Posts

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
iti multumesc frumos cristina. se pare ca pana la urma ma voi duce la farmacie sa iau acid folic [:)]. [flo] pt voi [gravi] - 5 saptamani
quote:
Originally posted by tinatache
Hai ca incerc sa te mai dez-naucesc :))) Sist nervos al copilului se formeaza in primele luni de sarcina, iar acidul folic este cel ce contribuie la formarea corecta a acestuia. De aceea unii dr. il recomanda chiar inainte de a ramane insarcinata, insa aproape toti in primele luni. Daca nu poti vorbi cu dr. tau la telefon eu zic sa intrebi la farmacie, un farmacist are totusi o facultate la activ. Sarcina usoara. Cristina[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acidul folic se recomanda sa fie luat chiar cu doua trei luni inainte de a ramane insarcinata iar pe perioada sarcinii pana in luna a patra. Dupa aceea nici nu mai ajuta nici nu strica. In Noua Zeelanda am gasit chiar flacon special pentru gravidoase.... 0,8 miligrame pe zi. Nu e o moda, este recomandat din cate mai stiu eu si in Anglia, Danemarca......si dupa cum ai auzit mai peste tot. Sarcina cel putzin la fel de usoara ca a mea pana la momentul asta, [pup] Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt urare ina [pup] si eu sper sa fie la fel usoara ca si pana acum [:)] da, am sa ma duc asta-seara sa imi cumpar acid folic si sa incep sa iau [flo] pt toata lumea
quote:
Originally posted by ina_nz
Acidul folic se recomanda sa fie luat chiar cu doua trei luni inainte de a ramane insarcinata iar pe perioada sarcinii pana in luna a patra. Dupa aceea nici nu mai ajuta nici nu strica. In Noua Zeelanda am gasit chiar flacon special pentru gravidoase.... 0,8 miligrame pe zi. Nu e o moda, este recomandat din cate mai stiu eu si in Anglia, Danemarca......si dupa cum ai auzit mai peste tot. Sarcina cel putzin la fel de usoara ca a mea pana la momentul asta, [pup] Ina
[gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...