Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

un cuplu de lesbiene ...'ce e de facut?'


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Andrada
Nesigura asupra preferintelor ei sexuale si incerta asupra statutului ei in tara de adoptie, dependenta de o relatie pe care trebuie sa o accepte , eu zic ca nu-i momentul sa-si puna problema unui copil. Macar citeva din problemele de mai sus trebuiesc rezolvate inainte de venirea copilului, Andrada
e atata intelepciune in cele cateva randuri ale tale ca nici nu stiu ce sa mai zic. o sa-i trimit linkul sa-l citeasca si ea. ai pus problema cum nu se poate mai bine si mai concis. intr-adevar acum nu e momentul. o singura problema: ceasul biologic. are deja 31 de ani. stiu, o sa zici ca s-au vazut si femei care au avut primul copil la 49 de ani (eu stiu un caz) si totul e ok. numai ca exista riscuri mari dupa 35 de ani... oricum te tin la curent cu reactia si raspunsul ei. asta doar daca te intereseaza...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E doar o parere a mea,sau ne-am prostit de tot?N-am nimic impotriva homosexualilor,va spun asta din inima;nu e problema mea cine cu cine doarme sau...[xinpat].Dar in momentul in care apare un copilas,totul devine mult mai complicat.E foarte simplu sa ne expunem aici parerea,dar sa fi implicat intr-o astfel de situatie...ufff,nu stiu...eu una,am rezervele mele,desi nu in putine ori m-am convins ca astfel de persoane sunt deosebite,iar inclinatia lor sexuala nu e un moft.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
quote:
Originally posted by Lali
quote:
Originally posted by Andrada
Nesigura asupra preferintelor ei sexuale si incerta asupra statutului ei in tara de adoptie, dependenta de o relatie pe care trebuie sa o accepte , eu zic ca nu-i momentul sa-si puna problema unui copil. Macar citeva din problemele de mai sus trebuiesc rezolvate inainte de venirea copilului, Andrada
SUBSCRIU ! Cred ca aducerea unui copil pe lume nu este numai o implinire si o bucurie extraordinara dar si o mare responsabilitate. Un copil nu e doar solutia unor probleme mai vechi... Sper ca prietena ta sa isi gaseasca linistea si implinirea si sa reuseasca sa aduca un copil pe lume intr-un cuplu stabil si trainic ( indiferent de sexul parintilor). LALI
Buna, eu sunt noua nouta pe aici, subscriu si eu sunt de acord cu voi, ar trebui sa stie in primul rand ce e cu ea si dupa aceea sa se gandeasca la copil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...