Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spuneti-mi si mie ce sa fac....va rog!!


Recommended Posts

De cateva zile ma simt rau de tot ...nici exercitiile nu mi le mai pot face si nu stiu ce sa mai fac ...mi-e scarba de doctori si sincer va spun asta pentru ca niciodata nu au reusit sa imi spuna concret ce am si de ce ma doare aia sau aia ....faza e ca imi faceau analize radiografii si intotdeauna imi spuneau ca ei nu inteleg de ce ma doare ca sunt sanatoasa. Acum nu am fost inca la doctorul meu dar va intreb pe voi care sunteti in cunostinta de cauza(adica de sarcina)e normal sa ma simt asa????lucrez foarte mult ma trezesc de dimineata si ajung acasa seara tarziu ...sunt atat de lesinata ca nu mai stiu cum si ce sa ma mai fac cu mine....ma pierd parca in abis ...nici nu mai gandesc uneori sunt asa cu mintea clara (am devenit o zapacita)[cusca]si sunt suparata rau din cauza asta[V].Daca sunteti dragute sa imi spuneti si mie cum sa fac sa nu ma mai simt atat de amortita din toate oasele.Mananc fructe de toate felurile si mai nimic nu-mi scapa...cei drept nu mananc mult dar normal macar doua mese pe zi si tot prind in rest mananc nimicuri...Ajutati-ma si pe mine cu un sfat dat din inimioara va rog ... am o frica in mine (..eu ce niciodata nu mi-a fost frica de nimic ..)mi-e frica de nastere am citit atatea incat nu mai imi poate inimioara de frica ...ca se pot intampla atatea.Si doctorii astia sunt ceva de coma ...cel putin pe cei pe care ii stiu eu ..poate imi recomandati voi pecare ii stiti voi. Cu drag[gravi] Marina6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Marina, Ce pot sa-ti spun este ca si eu patesc f des asta dar doctorii nu te pot ajuta. Mie mi-a spus ca sunt ipohondra dar eu chiar ma simteam rau.Pot sa-ti spun ca totul este datorat stresului sau unei vieti prea monotone.Eu imi rezolv problema astfel: incerc sa mananc cat mai echilibrat, ies foarte mult la aer (fac plimbari lungi prin parc)dorm mai mult atunci cand simt ca sunt prea nervoasa si evit aglomeratia. Incearca sa te relaxezi si sa faci ceea ce iti face deobicei placere si o sa vezi ca te simti mai bine. Doua mese pe zi nu sunt recomandate(ar trebui sa mananci putin dar mai des) si nu numai fructele te invioreaza mai ales ca urmeaza primavara si poti avea si o astenie. In rest ce pot sa-ti spun....stiu cum este si ce greu e sa nu te poata ajuta nimeni pentru ca efectiv clinic esti sanatos. Succes si ai grija de tine iar daca te pot ajuta cu ceva da-mi un mail. Pupici!!!!! OANA si [copil] CRISTI http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=oanamarchezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Marina, Sa stii ca zapaceala e normala la sarcina, ca si nervii ca si accese de furie. Nu-ti fa griji, ca or sa vina si starile de supra-fericire si intelegere universala. Vezi cum stai cu fierul si cu calciul si nu uita de vitamina aia de sarcina. Toate bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina puiule, asta e a doua varianta de raspuns. Tare as vrea sa stiu exact ce sa-ti spun sa te pot imbarbata ca stiu exact prin ce treci. Si eu am momente din astea. Nu stiu ce sfat sa-ti dau dar nu esti singura care trece prin asa ceva. Mai sint si altele la fel de ciudate, adica eu. Daca nu te bucura mesajul asta cel putin sper sa te linisteasca nitel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trecut prin asta - si probabil multa lume. Si eu munceam mult, si eu eram stressata de nastere. Si totul a fost ok. Si dupa nastere eram obosita si nedormita si stressata - dar mi-am revenit. Cam cand avea bb vreo 3 luni si am reinceput serviciul si viata a intrat in normal - alt normal decat inainte dar normal. Nu iti face ganduri negre - liniste-te ca totul o sa fie bine - si bb va fi sanatos si vesel. Multa sanatate si nastere usoara. Daca vrei doctor - eu am avut o doctorita super-buna, care este si un om nemaipomenit (si este atat de calma si calda si draguta ca eu ma linisteam ducandu-ma la ea - si uneori ma duceam degeaba, doar ca sa imi spuna ea ca e tyotul ok) 0 scrie-mi mail (sorana73@yahoo.com) si iti dau nr. ei de tel. bb Monica si Sorana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Va multumesc mult fetelor si sa stiti ca mi-ati mai dat si voi un gram de curaj ..[:)]..chiar daca imi pierdusem si ultimul gram de incredere ca pe site mai e cineva care sa incerce intai sa cunoasca un om si abia apoi sa il judece ma bucur ca nu sa terminat lumea la mine[:D]. Imi plac la nebunie prieteniile[grup] ...dar le-am pierdut in momentul in care am fost nevoita sa ma mut in bucurestiul asta groaznic.[q]Acum nu vreau sa va plictisesc pe voi cu gandurile mele ...ma scuzati!! Va mai multumesc inca o data si pot sa va spun ca am luato de luni foarte naspa ...ieri m-am plimbat si am incercat sa ma relaxez si de toate.[ups].dar pe seara m-am suparat si acum .....la munca[zid]. Cu drag va salut io [gravi]{[:D]} Marina6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Marinuta, nu stiu ce sa iti zic in legatura cu starea ta pt. ca eu nu am avut nici un fel de problema cat am fost[gravi]dar iti pot spune numele unui doctor bun.Dl.dr.PUIA Sorin Lucian de la maternitatea Giulesti.Este excelent!!Nu este genul de doctor care te iti face capul mare si rezultate pauza.Vorba putina si rezultate super. Sanatate multa si nastere usoara! [pup]de la Cristina si [copil]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Marina nu stiu cate luni ai dar si eu sunt in aceeasi situatie si astept saptamana a 15-a sa-mi treaca. Eu din fericire sunt inca acasa dar chiar daca nu lucrez am un puiut de acusi 2 anisori care daca n-ar fi venit mama sa ma ajute sigur m-ar fi solicitat echivalent cu 2 servicii. Ce sa-ti spun pe mine ma calmeaza net-ul ca uit de greata doar ca trebuie sa mai fug sa scuip, plimbarile si cam atat. Nu-ti fi frica de nastere eu m-am rugat la D-zeu mai ales inainte de nastere si parca am simtit ajutorul lui! Totul a durat 4 ore! Sper sa fiu la fel de norocoasa si de data asta! Sa treaca cat mai repede si bebe sanatos ca-i cel mai important, restul trec! Mihi mami lui Lori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ma puteti crede dar mereu imi doresc sa fie asa usor cum ziceti voi ....sunt in patru luni si ceva mai bine zis 19 sapt.Mersic de sfaturi si poate se mai gasesc si altele pentru ca am inteles ca Giulestiul e departe de mine.[ups] Va mai astept si multumesc inca o data... Marina6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...