Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Motiv de ingrijorare?


Recommended Posts

Sint in saptamana 32 si pentru prima data saptamana trecuta am simtit un fel de palpitatii/spasme (cam la 2 sec) in partea dreapta a abdomenului care seamana cu bataile inimii bebelusului. Nu sint miscari ale bebelusului ca-s foarte regulate si cu miscarile bb m-am obisnuit le disting foarte bine. Am sunat la doctora si prin telefon mi s-a zis sa nu ma ingrijorez dar nu stiu, careva din voi a mai simtit asa ceva. Ce ar putea fi sughite bebelusul? Este un motiv de ingrijorare? Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Exact la 32 de sapt am avut si eu acelasi simptom, dar doc mi-a zis sa nu ma ingrijorez ca acolo ii bate lui inimioara. Am vazut si la ecograf. Asa ca pt linistea ta fa o eco. Pe mine m-a tinut chestia asta pana cand am nascut. Multa liniste si noroc! Iusina si bb Victoras! alexe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am simtit niste spasme f. regulate, independente de miscarile bebelusului, in uter, dar in dreapta jos de tot. Dr. nu a stiut sa-mi spuna ce este exact. Am aflat dupa nastere:era cordonul ombilical infasurat in jurul gatului! La ecograful obisnuit nu s-a vazut si astfel am nascut normal, dar cu lichid verzui. Pt. orice eventualiate, inainte de nastere fa o ecografie color (ca sa se vada pozitia cordonului) ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...