Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine a ajuns in SUA prin loteria vizelor?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by ina_nz
Bai si eu stiam ca te selecteaza calculatorul ......de fapt cica s-ar face o selectie amanuntita a dosarelor si nu intra in "extragere" decat cele care "trebuie. Ina
Normal ca asa se intampla [:D]... doar n-or fi prosti sa lase pe seama calculatorului un proces atat de minunat de selectie [:D] Fara suparare, dar si acesta e un joc... al intereselor.[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu stiu daca e chiar asa... Eu am o cunostinta care a castigat acum 2 ani si nu avea studii superioare, dar avea o afacere, sotia era casnica si au 3 copii. Au vandut tot si au plecat,n-a durat foarte mult. Si cand te gandesti ca nici unul din ei nu stia engleza...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' ce Pasa,nu ti-e bine la Romanika?Vii in vizita la noi??[:D][fuga]Nu primesti nimic inainte de mai-iunie;stai linistita ca mai ai timp! Faza cu selectia sta cam asa:dupa extragerea computerizata fiecare "norocos" are de adus o multime de hartii si dovezi in asa fel incat sa fie ei siguri ca primesc doar pe cine trebuie.Daca castigi loteria nu inseamna ca iei automat si rezidenta...Si studiile superioare nu prea au importanta,pt.ca oricum multe nu sunt recunoscute;ei apreciaza mai mult daca ai specializare intr-o meserie mai modesta(bucatar,mecanic auto,bla-bla). [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trimis un formular la loterie dar pana in momentul de fatza nici un raspuns.[:(]Oricum am inteles ca din luna mai incep sa trimita plicurile cu raspunsuri la cei norocosi. Mai am si eu niste nelamuriri: voi aveti vre-un intermediar sau ati trimis formularul dupa instructiunile celor de la ambasada? Eu una l-am trimis dupa ce am citit site-ul celor de la ambasada americana fara vre-un alt ajutor. Aha si pentru cele interesate stiu ca era si un forum al ,,loteristilor`` unde se discuta mai in amanunt problema. Mai fetelor in caz ca aveti vre-un raspuns [bis]dati un semn de viata[tel] si pe forum ca sa ridicati moralul unora ca mine[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nevoie de absolut nici un intermediar;asta e o gaselnita a unora care mai fac niste bani pe spinarea naivilor.Daca ai respectat intocmai ce scria in "instructiuni"si ai trimis unde si cand trebuie,e de ajuns! Uite si adresa de la forumul "loterstilor": http://disc.server.com/Indices/203803.html [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am trimis un plic mai mult ca sa vedem daca avem sau nu noroc, nici nu ne terminaseram studiile, deci nici un gand de plecare.Era primul plic pus de la un banal oficiu postal continand minimele informatii cerute in faza initiala, dupa care am uitat total...prin aprilie vine plicul cu informatia ca sunt castigatoare(eu)si deci putea si sotul sa ma insoteasca.Apoi a urmat de fapt procesul propriu-zis acte, diplome, bani, interviu, a mers usor totul, desi intre timp se petrecusera si evenim de la 11 sept care amanat cu vreo 2 luni toate procedurile. E usor daca indeplinesti conditiile cerute si mai ales...daca esti extras de calculator.Eu, asa cum am spus, am trimis o singura scrisoare de participare, pe care trebuia ,normal sa o semnezi, fapt care mi-a dat multe emotii, pt ca la interviu te pune sa dai specimen de semnatura si daca nu este conform cu originalul te poate elimina.Eu nu mai tinem minte exact ce semnatura pusesem(eram dupa casatorie, schimbasem deci numele si inca imi exersam diferite semnaturi).Cele mai sigure sunt informatiile de la avizierul de la poarta ambasadei, date exacte si exemple cum trebuie completat. Va doresc succes, si da, eu cred ca este cea mai usoara cale de a ajunge legal in SUA! raly
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NO, HOP SI EU .SOTUL MEU A VENIT CU LOTERIA IAR EU DUPA EL CU VIZA DE TURIST B2 ASTA A FOST NOROCUL MEU LA 21 ANI CU VIZA DE U.S.A IN BUZUNAR, FARA BANI SI HAI SA INCEPEM VIATA IN U.S.A NU O SA VA POVESTESC PRIN CATE AM TRECUT, DAR A FOST GREU SI INCA MAI ESTE DUPA APROAPE 4 ANI,DAR NE AVEM UNUL PE CELALALT SI ASTA CONTEAZA MULT MAI ALES DACA NU AI PE NIMENI AICI. CAND CASTIGI LOTERIA,DECI INTERVIURI,VACCINE ,TOT TACAMUL,DEVII REZIDENT PERMANENT AL U.S.A SI AI TOATE DREPTURILE IN AFARA DE CEL DE VOT.5 ANI DUPA CARE DACA VREI POTI DEVENII CETATEAN.SA STI CA POTI GASII MULTE SERVICII AICI DAR TREBUIE SA AI CEVA RELETII DE OBICEI CINE VINE IN CALIFORNIA UNDE AM ATERIZAT SI NOI INCEPE SERVICIUL LA CURU BABELOR MAI ALES DACA NU AI LA CINE SA STAI"AZILELE DE BATRANI,,,VORBA VINE SI STAI CU BATRANII INCASA,MANCAREA ESTE ASIGURATA ....DE OBICEI SUNT 6 BATRANI SI RAMANII CARE AU VECHIME 20 ANI AICI AU ACESTE CASE DE BATRANI ESTE O MUNCA GREA DAR AI UNDE SA PUI CAPUL DE BINE DE RAU. NU MAI VISA AMERICA MAI BINE II IN EUROPA DUPA PAREREA MEA DACA AI NOROCUL SA CASTIGI DA UN SEMN SI POATE CINEVA O SA TE AJUTE SA GASESTI DE LUCRU SI UNDE SA STAI.... DACA MAI AI INTREBARI NU EZITA SI HAI SA SPUNEM LUCRURILOR PE FATA ....DAR SA STI CA AU FOST SI CAZURI MAI BUNE SI CINE STIE ...NOROC [hia][hia][hia] DELIA SI BB-UL SEBASTIAN CARE FACE 2 LUNI PESTE 3 ZILE neamtu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...