Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine a ajuns in SUA prin loteria vizelor?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 1 month later...
[usa] Sa fim realisti ! In SUA nu te poti angaja direct inginer prin DV-2005[medic]. SUA este pentru cine vrea sa munceasca, nu pentru cei cu aere de "doctori". Daca vrei sa realizezi ceva in viata trebuie sa pleci de la munca de jos, sa-ti permiti sa-ti platesti studiile, apoi sa ai pretentii. Si legat de sumele vehiculate pe forum sunt aberante. Varul meu a plecat pe 20 noiembrie 2003 si a cheltuit in jur de 3 500 $ ( el, sotia si copil de 3 ani ) inclusiv transport. Cine vrea SUA trebuie sa se inarmeze cu rabdare si disponibilitate de a munci orice la inceput[neand]. Si inca ceva. Ca sa poti pleca acolo presupunand ca ai castigat la DV-2005 trebuie sa ai un sponsor ( adica la cine sa stai )[hopsieu]. [roker] SPIN [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma gindeam sa deschid un subiect nou cu ceva ce ma framinta... mai mult din curiozitate. Este cineva printre voi care a ajuns in SUA din Canada, mai precis din Quebec. Daca da, cum? Cum ati procedat? Spuneati de mastere si doctorate... Te poti inscrie din Quebec la un master pentru State? Fie si peste vreo doi ani... cind am fi cetateni. Dar la o universitate? Iertati-mi ignoranta, poate intreb niste prostii... Nici macar nu pot sa spun ca ne bate gindul, eram doar curioasa. Va pup! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...