Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Unghii incarnate!!!!!!


Recommended Posts

Nu pot sa lipsesc de la un astfel de subiect.Cu siguranta toata lumea se teme de infectii si de aceea cauta o pedichiurista curata ,buna meseriasa dar eu am avut probleme ani intregi si-mi faceam singura pedichiura cu ustensilele personale ,pe care de fiecare data le dezinfectam(inainte si dupa ).Poate ca ,gresesc dar sigur depinde de felul in care creste unghia.Colegii de scoala si mai tirziu cei de serviciu stiau cind avea "masochista program de lucru manual"si de fiecare data spuneam ca-i ultima data cind tai coltul atit de adinc si tot asa uitam si o luam de la capat. Ex-ul meu a avut aceeasi problema si s-a ajuns la "bisturiu" iar cel care a facut operatia este un medic nemaipomenit Benea Vasile de la Serban-Voda.Un excelent profesionist care i-a si cauterizat rana pt. a nu-i mai creste unghia deloc.Operatia in sine nu o simti ,totusi dupa ...incep adevaratele dureri care trec in citeva ore. Eu continui sa ma curat singura si nu pot sa-mi dau nici eu raspuns de cind si din ce cauza ,important este ca nu mai fac infectie iar unghiile cresc acum asa cum trebuie.Pedichiura mi-o fac la 2 saptamini ,indiferent de anotimp si stare de spirit. Multa bafta celor care iau decizia sa mearga la operatie. Krissias si Alex. http://community.webshots.com/user/krissias
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de cristina liliana
Fetelor, spuneti-mi ce faceti daca aveti unghii incarnate?Nu mai rezist; ma dor ingrozitor si pedichiura rezolva problema doar pentru o saptamana.Ce ati facut voi in astfel de cazuri?? Cristina Liliana
Cristina, sa stii ca foarte mult conteaza cum iti lucreaza pedichiurista...trebuie sa ti se faca pedichiura medicala si nici decit numai de frumusete...deci necesita o specializare...s-ar putea ca pedichiurista ta sa nu se priceapa. "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum vreo 4 ani am facut datorita transpiratiei la picioare o ciuperca. Am fost la doctor si mi-a dat o crema dar tot nu mi-a trecut. Acum 2 ani vara m-am lovit la degetul mare de la piciorul sting care mi s-a invinetit. Cu ocazia asta a inceput parca sa creasca o unghie dubla. Cum am alaptat am amint cu mersul la doctor. Asa ca in iarna cind am mers acasa, mi s-a infectat unghia si nu am scapat decit chirurgical. Intre timp a inceput sa imi creasca si la degetul mijlociu unghie dubla. In iulie a inceput al treilea deget sa se infecteze, la care unghia era crescuta normal. M-am dus la doctor, de data asta in Japonia si mi-a dat o crema pt infectie si un fel de intaritor de unghii. Acum nu m-ai am probleme, astept sa vad cum va crest unghia dubla. Mai mult nu pot face pt ca sint insarcinata. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o problema cu unghiile de la degetele mari de la picioare... Mai precis, am observat ca jumatate din ele par desprinse de carne, jumatate sunt roz, jumatate albicioase, am incercat sa tai partea desprinsa, astfel ca acum unghiile mele arata ca dracu', taiate in diagonala... chiar ma gandeam sa nu patesc si eu vreo unghie incarnata... Sa fie vreo ciuperca? Am incarcat sa strecor varful pilei sub partea albicioasa si sa scot cate ceva de-acolo, iese ceva ca o piele moarta, ca un praf...N-am fost niciodata la pedichiura...Sper sa nu va suparati, dar daca tot vorbim de picioare , poate cineva sa mai imi dea si alte sfaturi legate de subiectul meu de sapt trecuta... " ASpectul Talpilor?" Am inceput sa iau vitaminle indicate de Ann Marie, dar asdta ia timp... Multumesc fetelor... Daca nu poti sa-i convingi, zapaceste-i!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...