Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Simtome de nastere????


Recommended Posts

quote:
Originally posted by verutza
Dragele mele, Ieri am fost la doctora mea si mi-a zis ca ne mai vedem si saptamana viitoare deoarece placenta nu este inca fragmentata si inca nu sunt pregatita pentru operatie. Dar ceea ce m-a pus pe ganduri este pozitia copilului care mi se pare cel putin ciudata. Dupa ce ca este in prezentatie pelviana(adica s-a angajat cu dosul) sta piciorusele perfect intinse pe langa corp si nu in pozitie de ghemuit cum este normal. A mai auzit vreuna dintre voi despre un astfel de caz ? Este oare ceva in neregula cu bebelusha? (se pare ca este fetita). Doctora a zis ca e ok dar nu sunt linistita deloc. Verutza
Draga Verutza, eu zic sa stai linistita.Am o carte despre evolutia sarcinii si la capitolul "pozitia fatului inainte de nastere" sunt cateva poze cu fiecare pozitie in care se poate prezenta fatul.Una dintre pozitiile pelviene este si cea in care se afla bebele tau,e perfect normal.Stai linistita,e totul bine.Incearca sa te relaxezi si sa te odihnesti ca dupa nastere.....sti cam ce oboseala urmeaza.[mamica] Iti doresc un bebe sanatos si frumos si sa treci cat mai bine peste cezariana. Eu sunt Andreea,mamica Alexandrei,minunea mea,nascuta pe 18 iulie 2000.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Andreea, Iti multumesc f.mult pentru vestea pe care mi-ai dat-o, ma simt mult mai linistita acum. Oricum deseara ma duc la control sa-mi spuna daca sunt pregatita pentru operatie. Sper ca bb va fi sanatos, caci asta conteaza cel mai mult pentru mine. As vrea sa te mai intreb ceva. La prima sarcina am nascut tot prin cezariana, si mi-au facut anestezie epidurala, de la care am avut dureri cumplite de cap timp de aproape doua saptamani. Ce poti sa-mi spui despre anestezia generala ? Am auzit ca este oarecum daunatoare pentru copil. Oricum am sa vorbesc si cu doctorita astazi si am sa te tin la curent cu tot. Ai o fetita tare dulce. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea. Multumesc pentru incurajare, Verutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga verutza, In ceea ce priveste anestezia totala nu-i cauzeaza cu nimic la copil. Eu am nascut baiatul prin cezariana si nu am avut nici un fel de probleme nici eu nici baiatul. Ce sa-ti mai spun ca dupa cezariana am miscat capul, am stat aproape in fund si nu am avut nimic. Acum in iunie urmeaza sa nasc tot prin cezariana si tot cu anestezie totala. Sanatate multa. AMary
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...