Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre cremele autobronzante


Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Yeap, folosit! Dr ai grija - poate poti sa testezi crema - sa vezi cum se potriveste culoarea si sa intre bine in piele. Eu am folosit prima data acu´ vreo 5 ani una de la Oriflame - culoarea era ok, dar ramanea ca o pelicula si am prins si cativa stropi de ploaie care m-au cam decolorat (m-am aranjat in prima toaleta - ca sa uniformizez "bronzul" - [:D]). Pe urmatoarele le-am luat de la Garnier si am fost multumita! Si te inteleg - eu nu aveam rabdare pana la prima plaja mai ales ca - desi sunt bruneta - mi se apreau taaaare ciudate picioarele mele fara ciorap si nebronzate![:-)))][:-)))] [flo] Numai bine la mamici si la bebici! Manu si Ilinca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai folosesc din cand in cand, dar ai grija cand le pui sa fie in strat foarte subtire si uniform ca altfel risti sa fi "colorata" [:D]in mai multe tonuri si nuante. Poti aplica mai multe straturi daca culoarea initiala nu te satisface ca si intensitate dar asteapta cateva ore intre ele pt ca atata ia pana se finalizeaza culoarea. Pt inceput e bine sa folosesti lotiune, se distribuie mai usor. Succes, sper sa fii multumita de rezultate.[surf] Adela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit anul trecut lotiunea Cap Soleil de la YR ... da' porma am realizat ca-i prea multa bataie de cap: trebuie sa ai pielea foarte bine curatata si hidratata inainte de folosire, aplici lotiunea, astepti putin sa se usuce, mai aplici o data ptr uniformizare ... apoi cind e cu spalatul, belea mare, ca daca nu folosesti un burete si un gel exfoliant, ramii cu niste pete ca si cum nu te-ai fi spalat de o luna ... asa ca am renuntat si mi-am luat abonament la salonul de "tanning" ... primele doua luni am mers in fiecare saptamina cite 3 minute, iar din ianuarie merg tot la doua saptamini cite 4-5 minute, la "medium settings" ... mie imi place cum arat, nu arat ca si cum as fi venit din Tahiti, dar pielea e luminoasa si in afara de ruj si rimel nu am nevoie de alt machiaj ... eu plateam pe 100ml de lotiune de la YR 12cad+taxe si o foloseam de 3 ori pe tot corpul ... abonamentul la tanning costa 37cad ptr 100 de minute. Pe toti sa-i asculti, dar din mintea ta sa nu iesi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele au dreptate! Conteaza foarte mult sa ai tenul curat, sa ai o crema de calitate si nu in ultimul rand sa te dai uniform. Eu am patit-o si mi-a ajuns [bang]. Nu cred ca voi mai folosi prea curand. Cand m-am dat prima oara nu stiam care e treaba (cu toate ca o prietena mi-a explicat) si aveam niste pete pe mine de parca aveam cine stie ce boala de piele [:D] Dupa care am prins smecheria, dar....tot nu m-as mai da. Prefer bronzul natural [8D] Ar fi bine ca atunci cand o vei folosi prima oara sa te ajute cineva cu experienta ca latfel n-o sa mai iesi din casa o saptamana [^]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca e asa complicat imi cam piere entuziasmul...[bang] La solar nu mai merg nici moarta! Am fost la cateva sedinte inainte sa fiu mireasa.Atunci m-am sacrificat dar nu mai fac asta veci! Mi-e o teama de aparatele alea de nici nu pot sa va spun! Imi da senzatia ca sunt intr-un cosgiug [V]. Asa ca ori cremele, ori astept sa vina vara...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia si eu sufar de obsesia pielii mele albe,mai ales ca de cand a aparut Veve,plaja ioc![q]Am incercat acum 2 ani o spuma bronzanta de la Neutrogena.Brrr!Era cam portocalie si-n plus ramanea un aspect ingrozitor (ca de rapan,mai pe romaneste) pe la coate,genunchi,calcaie si intre degete.Anul trecut nu m-am potolit si-am cumparat "Cap Soleil" de la Yves Rocher.Nici aia n-a dat rezultate mai grozave;in schimb mi-am luat tot de la YR,"Monoi de Tahiti"care e pentru fata si care a mers super si pe corp;fara pete si nuante ciudate.Dezavantajul e ca tubul e cam mic;poate te dai de 3-4 ori pe tot corpul. Tot anul trecut am testat si tanningul...Hehehe!sa nu faceti ca mine!Ma duc eu bucuroasa nevoie mare si fac vreo 5 sedinte...(nu va spun cat de lungi ca muriti de ras![bang] )rezultate...slabute;mi-am zis eu ca pielea mea oricum se bronzeaza greu,dar chiar asa?!?!!?Ce credeti c-am facut?Din neatentie am luat crema de protectie a lu' Veve care era.."sunblock".Si-uite-asa am mai facut o vara alba ca branzuca![:D]Anul asta nu stiu daca mai am curajul sa ma apropii de tanning pt.ca chiar maine ma duc la dermato sa-si dea dr.cu parerea asupra unor alunite ciudate,care m-au cam pus pe ganduri,mai ales c-am experimentat cateva insolatii frumusele in tinerete...Sper sa nu dau coltu' prea curad![ups] Oricum,Camelia,daca te decizi totusi asupra cremei autobronzante,exfoliaza si hidrateaza bine pielea inainte si cauta o crema colorata ca sa-ti dai seama cam pe unde ai aplicat si pe unde nu.Oricum va trebui sa repeti operatiunea la 2-3 zile ca sa intretii "bronzul" si chestia asta pe mine nu ma incanta deloc... [pup] [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Camelia
Irina, cum ai reusit una ca asta? sau ti-a fost teama sa nu te arzi? Asta-i buna! Am ras de m-am prapadit![:D]
Deh,Cami!Asta m-am intrebat si eu...dar deabia dupa ce mi-am terminat sedintele de bronzat![bang]Frica nu mi-a fost,ca altfel n-as fi stat cate 25' pe sedinta (cand normal ar fi fost 4-5 minute)...si tot degeaba ca sunblocku-i sunblock![:D] Nu stiu altii cum sunt,da' eu cand ma gandesc la (vorba lu' Creanga[:D] ) cat de aiurita am devenit de cand cu veve...nimic nu ma mai mira! [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...