Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Avort spontan!?!?


Recommended Posts

Bb al meu la 10 sapt avea 26 mm si era absolut normal! Si doctorul probabil a zis ca ai 12 sapt calculate din prima zi a ultimei menstruatii. Si eu m-am dus la prima eco susinand sus si tare ca am 8 sapt, pana m-a lamurit dr cum se calculeaza: nu din ziua in care ai ramas insarcinata ci din prima zi a ultimei menstruatii, ca sa ai pana la sfarsit 40 sapt. Multa sanatate pt bb.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Stai linistita Roxana in legatura cu dimensiunea bebeului. La 10 saptamani am facut echo si mi-a zis ca bb are 3 cm. M-a intrebat daca taticul bebeului e inalt. Doctoritei i s-a parut mare la 10 saptamani, probabil ca facea comparatia cu copiii de japonezi care-s mai mici. La 12 saptamani am facut din nou echo si avea 5.5 cm. Deci in 2 saptamani aproape s-a dublat. Varsta se calculeaza de la prima zi a ultimei menstruatii. Nu stiu cum o fi cu placenta asta de care zici tu, dar un doctor poate sa-ti explice cred. Numai bine si sanatate tie si la burtica. Monica si burtica de 13 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri la doctor si mi-a recomandat sa stau cat mai mult in pat si sa nu fac efort. Daca se poate sa imi iau si cincediu. Cim sa imi iau concediu cand si asa sefii mei nu sunt prea incantati de faptul ca sunt insarcinata?1 Si in plus lamunca oricum nuprea fac mare lucru. In plus mi-a recomandat Alilestrenol care fortifica placenta. Nici nu stiu daca sa le iau sau nu avand in vedere ca nu am trecut inca de pragul celor 3 luni mai periculoase. In ceea ce priveste dimensiunile fatului si legatura cu inaltimea parintilor si eu si sotul meu suntem inalti eu 1,78 iar el 1,90 dar nu cred ca in acest moment inaltimea noastra influenteaza cu ceva dimensiunile bebeului. Voi ce ziceti de acest Alilestrenol? A mai folosit cineva? Sper ca totul sa fie bine mai departe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit Alilestrenol si se da in iminenta de avort. Probabil ca ti-a mai dat si antispastice , nu??? Oricum, eu zic ca cel mai bine este sa-l iei si sa stai in pat, nu la servici,... parerea personala , dupa ce eu n-am ascultat acest sfat dat de medic :( si rau am facut! daca vrei ca bebele tau sa fie ok, eu zic sa asculti medicul. Alilestrenolul nu afecteaza sarcina, ci o fixeaza si ajuta la dezvoltarea placentei. deci tocmai pt. ca inca n-au trecut cele 3 luni ar trebui sa-l iei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu am luat Alilestrenol, de la 1 luna pana la 5 luni de sarcina, este pt. iminenta de avort; daca asa ti-a zis dr. ia-l neaparat, nu are cum sa faca rau lui BB, dimpotriva!!! Bafta! Laura si bebitele: Bianca (3 ani si 11 luni) si Ramona (10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am luat la prima sarcina Alilestrenol. Am luat de la inceput pana la sapte luni si a iesit o mandrete de baiat. Nu-ti face atatea probleme cu aceste medicamente fiindca totusi dr. ginecologi nu le-ar recomanda daca ar fi periculoase. Eu zic sa le iei fiindca sunt necesare fixarii saricnii. L.Popa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana imi cer iertare, am vazut 46 mm dar m-am gandit la 4.6 mm nu stiu de ce. Probabil oboseala acumulata in ultimul timp. Sper ca nu te-am ingrijorat prea tare, si asa ai tu grijile tale. Imi pare rau inca o data si promit sa citesc cu mai mare atentie mesajele de acum incolo. Anuca si mami http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=167&cid=122
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...