Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Problema grea


Recommended Posts

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De matreata am scapat foarte repede si bine cu "Crisan" - un sampon nemtesc pe care nu-l mai gasesc acum in comert. Partea buna e ca, desi am schimbat samponul, matreata nu a revenit, ceea ce nu s-a intamplat cand am folosit Head'nShoulder si alte prostii de astea carora li se face reclama. Multa bafta, ca mare problema e si matreata asta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu este sa mergi la medic sa-ti spuna daca e matreata sau altceva.Eu m-am trezit inainte de licenta cu pielea capului plina de cojite , am crezut ca e matreata si da-i cu sampoane cosmetice si alte nebunii, incepuse sa-mi pice si parul...Medicul dermatolog care m-a consultat mi-a zis ca e o afectiune a pielii numita dermatita seboreica si de atunci ma spal numai cu "SELEGEL"-un sampon din gama DUCRAY (pe care-l gasesti la farmacie), sau cu SELSUN, acesta din urma nemaigasindu-se in tara. Eu de atunci nu mai am probleme , insa nu mai pot trece pe alt sampon , pt ca reapar. Multa sanatate, Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sotul meu are aceeiasi problema, insa de mai bine de un an foloseste NIzoral, il gasesti in farmacii si cost in jur de 230.000 este foarte bun si nu mai are probleme cu matreata.....mai nou ne spalam si noi cu Johnson cu grau+nizoral pupici madalina si[copil] Ana Crisitina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Daca ai vointa o saptamana in fiecare seara sa te freci cu usturoi in cap. Eu am dus un razboi crancen cu matreata sotului meu. Am dat sute de mii pe Nizoral si nu stiu mai ce sampoane! Numai cu usturoi i se curata pielea capului cu adevarat si pentru mai mult timp. Am ajuns si la dermatolog. Acesta ne-a recomandat sampoane si tratament medicamentos el avand si pelada (pe unele portiuni ii cazuse parul destul de mult... ingrjorator - fara sa fie chelia clasica). Inainte de a incepe tratamentul medicamentos am incercat un "leac" si a mers - Doamne ajuta -. De la usturoi i s-a regenarat si parul (in cateva luni). Acum se mai vede f putin. Numai bine si succes. Miroase cam rau ... dar daca ai parul scurt, merge.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...