Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

lamaia versus greata


Recommended Posts

ajutati-ma ca imi vine sa [bang] pana acum cateva zile ma laudam cat de bine ma simt si cat fericita sunt ca nu trebuie sa ma lupt cu greturile, dar iata ca de cateva zile, nu mai pot [xx(] inca nu am vomitat, dar nu cred ca mai am mult inca nu am luat nimic, astept sa ma duc la doctor sa imi recomande ceva. vreau sa va intreb daca e bine sa mananc lamaie. stiu ca la o greata obisnuita are efect, in cazul meu dauneaza bb-ului? va [pup] [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
iti multumesc pt raspuns [flo] treaba este ca eu mananc orice. nu am nici un fel de abtinere. nu mi-e greata cand ma uit la anumite mancaruri sau alte lucruri de genul asta, doar ca am o permanenta stare de rau. treaba este ca cel mai bine imi este atunci cand mananc si cand sunt cu burta plina. eu stiu ca atunci cand ti-e greata nu poti manca nimic, dar eu bag in mine ca sparta [:D]. oi fi anormala [mariaj]. am luat o bucatica de lamaie si imi este mult mai bine. daca spui ca nu dauneaza lu' [copil] atunci ma duc sa imi mai tai una :)). [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa-l afecteze pe BB??? Chiar de loc. Eu m-am luptat cu gretzurile pana-n luna a 5-a. Si acum mai am diun cand in cand. Cea mai mare placree era sa beau o ceasca cu suc de lamaie[pofta]. Sotzul, cand ma vedea...[vom] Dar s-a obisnuit ;) Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Pentru ca sa nu imi fie rau cand am fost [gravi] eu mancam intotdeauna dimineata cate ceva, putin nu mult. A tinut faza pe toata durata sarcinii. Acuma am nascut si am un [bb] foarte frumos - o fetita. Iti urez o sarcina usoara pana la capat. Nikko
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa mananci tot timpul cate ceva...de ciugulit. Ajuta foarte tare si inlatura senzatia de greata.Mie de la lamaie mi se facea si mai greata. Poate la tine are alt efect. Oricum incearca sa nu stai mult timp cu stomacul gol..eu chiar mancam in pat dimineata..imi era groaza de cobor..[xx(]Dar au trecut destul de repede..pana in trei luni.. O sa treca repede ..ai sa vezi![flo] carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lamaia face taaare bine, mai ales cu miere daca o poti amesteca. Este sursa de vitamina C si nu poate decat sa te ajute sa iti mai creasca imunitatea organismului (si asa destul de scazuta pe perioada sarcinii). La mine a functionat si lamaia, si castravetii murati, apoi de cand au iesit verdeturile o trag cu salate cu otet (bineinteles, in limitele rezonabilului). Nu esti anormala ca ti-e si foame dar si greata, esti numai o [gravi] normala!!! danat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-era bine numai cu burta plina, asa ca vezi sa nu patesti ca mine, am luat deja 30 de kile, pina-n saptamina 32!!! Mi-e usor sa zic la altu', ia ai grija de maninci, dar mie imi era atit de foame incit nu conta ce maninc, radeam ce gaseam prin frigider si prin camara, comestibil sa fie.. De fapt, in afara de perspectiva unei cure de slabire cam indelungate, alte neplaceri nu prea am de la geutatea pe care am luat-o.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...