Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scurgeri de sani


Recommended Posts

Fetelor am o problema caruia nu i-am gasit raspuns.Ajutati-ma va rog. Poate par comica dar eu nu stiu exact daca e normal sau nu sa ai scurgeri de sani in timpul perioadei de sarcina.Eu sunt in a-16-a saptamana si am mici scurgeri alb-galbui de sani.Oare e normal?,e prea devreme sau ma insel.Nu am zilnic aceste scurgeri mici dar mie de ajuns,imi patez mai tot ce port,iar termenul cu doctorul meu e tocmai peste o luna si deaceea apelez la voi. Va rog sa ma ajuta-ti ,imi fac griji. Numai bine la bebei si voua. Gianina[gravi] adg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gianina, cum au spus si fetele, e normal! Daca te deranjeaza asa de tare, cumpara tampoane pt alaptat de la Nuk sau de la alte firme, sunt chiar si din acelea de matase sau bumbac, desi astea trebuiesc spalate iar celelalte sunt de unica folosinta! Ti-as recomanda cele din bumbac sunt mai usoare la purtat. Se numesc stilleinlagen si se gasesc la standurile cu produse pt bb, la orice supermarket. Sarcina usoara! Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci când vrei cu adevarat! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Gianina, Este perfect normal. Ceea ce iti curge se numeste colostru si apare inaintea laptelui. Astfel canalele galactofore se desfunda in vederea alaptarii. Este foarte bine. Mie mi-a aparut colostru in saptamana 19 de sarcina. Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am problema inversa, nu am nici un fel de scurgeri, dureri, tensiune in sani si sunt in sapt. 33. Intreb si eu: E norml? Oare voi avea lapte? La prima sarcina nu prea am avut si nu vreau sa se repete povestea. CHIAR NU VREAU! Vreau si eu sa am lapte muult sa-mi satur copilul, nu sa-l indop cu lapte praf de la o luna, sa-l ingras ca pe purcel dar sistemul imunitar... Cum fac sa am mai mult lapte? Sau credeti ca e prea devreme sa-mi fac griji? Va rog sa "va dati cu parerea", chiar ma framanta chestia asta si am mai intrebat o data si nu mi-a raspuns nimeni. Va multumesc! Dana. P.S. Eu nu mi-as face griji daca as avea scurgeri in sapt. 16. Sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dana d
Eu am problema inversa, nu am nici un fel de scurgeri, dureri, tensiune in sani si sunt in sapt. 33. Intreb si eu: E norml? Oare voi avea lapte? La prima sarcina nu prea am avut si nu vreau sa se repete povestea. CHIAR NU VREAU! Vreau si eu sa am lapte muult sa-mi satur copilul, nu sa-l indop cu lapte praf de la o luna, sa-l ingras ca pe purcel dar sistemul imunitar... Cum fac sa am mai mult lapte? Sau credeti ca e prea devreme sa-mi fac griji? Va rog sa "va dati cu parerea", chiar ma framanta chestia asta si am mai intrebat o data si nu mi-a raspuns nimeni. Va multumesc! Dana. P.S. Eu nu mi-as face griji daca as avea scurgeri in sapt. 16. Sanatate!
Stai linistita - eu nu am avut scurgeri de-astea decat de 2 ori in perioada de sarcina - o data pe la 30 sapt. si a doua oara in sapt. 39 - si alaptez cu succes! Deci nu te stresa si gandeste-te ca SIGUR o sa ai lapte! Si asa o sa fie![:D] Sarcina si nastere usoara! Manu si Ilinca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au crescut sinii un numar sau doua prin decembrie, careva sa zica prin saptaminile 14-19, dar intre timp tot goliti par ca sint. Si saptamina trecuta parca-parca am vazut o picatura sau doua, desi nu-s prea sigura. Dar nu-mi fac nici un fel de probleme cu alaptatul, am asa o impresie ca in 2-3-4 zile dupa nastere o sa pot linistita sa fac inundatie.. :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...