Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dupa operatie- intrebare


ligia

Recommended Posts

Mamica mea a fost operata saptamana trecuta de fibrom (i-au scos totul, nu numai fibromul) si acum e ingrijorata ca va ramane cu burta foarte mare dupa operatie, fiindca asa a patit o verisoara de-a ei. Poate , poate stiti voi ce e de facut pentru asta si-mi scrieti. Va multumesc, Ligia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ieri am postat o reteta cu aloe vin miere - reteta miraculoasa cum ii spun eu- care cred ca o va ajuta pe mama ta mult, pentru ca dupa operatie se petrec niste schimbari hormonale destul de mari in organism. Matusa mea a fost operata -tot histerectomie- a facut tratamentul si fizic s-a simtit foarte bine, cu mai putine pastile luate decat ii recomandase medicul Sanatate multa simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ligia, si mama mea va urma sa faca in urmatoarele zile aceasta operatie, poti sa-mi spui cum s-a simtit mama ta dupa operatie, ce varsta are, si cum sa cicatrizat operatia, cu este facuta vertical sau orizontal. Nu am inteles partea sa ramana cu burta mare? Multumesc mult. AMary
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Nicolamar: Prea multe detalii nu cunosc, eu sunt in SUA si familia nu mi-a spus nimic inainte de operatie ca sa nu ma ingrijorez. Am aflat abia cu o zi inainte de a veni mama acasa. Inca sunt si eu destul de ingrijorata. Dar sa-ti spun ce stiu. Mama mea are 47 de ani, s-a internat cu 3 zile inainte de operatie pentru niste analize, a fost operata lunea si in urmatoarea zi s-a ridicat din pat(ajutata pana a treia zi cand s-a putut ridica singura). A stat in spital o saptamana pana i-au scos atele. Ii faceau calmante de 3 ori pe zi, dar putea cere din 3 in 3 ore. Pentru operatie s-a ales varianta mai putin estetica, probabil la varsta asta nici nu mai conteaza, sau probabil este singura posibilitate, nu stiu. In legatura cu burta mare dupa operatie, bunica mea ca si o verisoara care au fost operate pentru aceeasi problema au ramas cu o burta umflata dupa operatie, ca si in ultimele luni de sarcina. Si ma gandeam ca poate exista solutii si pentru asta. Daca mai ai alte intrebari iti raspund cu placere. Multa sanatate mamei tale!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ligia, mama mea are 52 de ani. problema care sper sa nu-i faca necazuri este ca cantareste 105kg. Mai este problema de anestezie in cazul ei, deoarece are probleme cu astmul, inima. La ultima operatie pe care a suferit-o din cauza glandei, abia au adormit-o, sta prost cu sistemul nervos. Sper ca doctorul va sti ce face, altfel nu s-ar baga, ma gandesc. Dupa operatie ia dat vreun regim? Multa sanatate. AMary
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...