Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

alcoolul in timpul sarcinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Este adevarat ca se interzice. Din cate am citit se spune ca daca nu ai abuzat ..adica in fiecare zi dadeai in coma alcoolica[alcool]... nu se intampla nimic... Nu cred ca bebelusul tau a fost afectat, nu-ti face ganduri rele.. Si eu am avut spaima asta, prin saptamana a 10 a am fost la un party.. si le-am amestecat: visinata, vin, tuica... [biz] mi-am facut probleme... dar bebe e OK. Nu se stie nimic sigur, in ce moment al sarcinii e nociv alcoolul, la inceput sau mai incolo... si in luna a 7-a se zice ca nu e bine.. O fi adevarat.. ferea de acum incolo[pic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu! nu e adevarat ca berea e buna in timpul sarcinii si nici ptr a creste lactatia;dar nici rau nu poate face un paharut de bere la 2 zile...Eu zic sa te feresti pe cat posibil de alcool si tutun ptr ca de acuma tu si bebelusul tau sunteti una si aceeasi persoana si va fi si el partas la ceea ce tu consumi. Sa ai o nastere usoara si...sa fim sanatosi!! Bebe Jill si mami!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca cel mai bine e sa renunti la bautura si tutun cel putin pe perioada sarcinii si alaptarii. La urma-urmei nu sint doua lucruri vitale,te poti lipsi de ele, e chestie de vointa:o ai sau nu o ai. Iar faptul ca astepti un copil e un motiv suficient de intemeiat sa renunti. De ce sa risti, chiar daca riscul e infim, sa creezi neplaceri bb-ului? Daca unora nu ne place ca fumatorii sa ne dea fumul in nas sau sa mirosim aburii de alcool ai unui alcoolic, de ce sa punem un bb sa suporte? Desigur, asocierea e un pic exagerata, dar esenta e aceeasi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU ITI FA PROBLEME,,NU O SE INTAMPLE NIMIC DACA AI BAUT CATE UN PAHAR DE BERE CHEAR SI O BERE,DAR SA STII CA PRIMELE 3 LUNI SUNT F.INP PTR BB. TE SFATUIESC SA NU BEI MAI MULT SI OCAZIONAL 1 DAT PE LUNA SAU SI MAI PUTIN ....FELICITARI SI SA FIM SANATOSI.DELIA SI SEBASTIAN neamtu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar am avut o pofta nebuna pe bere, toata perioada sarcinii , chiar si cand erau gerurile alea de -20.Asa ca in fiecare seara eram cu un pahar de bere in fata[berica] pe la 6 luni era cat pe ce sa ma prinda o raceala pe care am tratat-o urgent cu vin fiert cu scortisoara si mult piper[bum]. Asta e dar alt tratament naturist nu mi-a venit in minte.looool[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am consumat in primele trei luni vin rosu, martini si crema whisky Carolans ( imi placea tare mult). Nu m-am imbatat niciodata. La botez, Catalina a tacut imediat ce a impartasit-o preotul cu vin. Isi tuguia buzitele de placere!!!! Se pare ca-i place ...... CATALINA a a vut 4.100 la nastere, e o fetita vesela si tare dulcica( vezi poza).Acum are 9 kg ( 6 luni si 3 sapt) [copil]catalina si o mamica fericita "Don't look back in anger!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...