Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum am inceput o noua viata...


Recommended Posts

Otilia, m-a impresionat si pe mine, ca si pe toate celelate fete, povestea ta.......O poveste in care visele devin realitate. Avem nevoie de povestile voastre, ca sa nu ne uitam visele, sa realizam ca ele pot fi inca realizabile ,dar e nevoie de multa perseverenta si suferinta pana ajungi acolo unde iti doresti. Iti doresc sa ai o viata frumoasa si te felicit pentru ca ai postat acest subiect aici. Cu drag, Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma gaseam prinsa intr-o relatie care nu ducea nicaieri, o relatie in care eu eram dependenta profesional, financiar si… culmea,sentimental, caci la nenumaratele mele incercari de al parasi, el a protestat santajindu-ma, rugindu-se, obligindu-ma, mituindu-ma, razbunindu-se... folosind cele mai jalnice metode pe care le poate gasi un « macho » perfect... Relatia dura de 4 ani… Dar era distrusa de vreo 2. Intre timp iubeam in secret pe altcineva… dar era o iubire imposibila. Asa mi-a intrat in cap ca singurul mod in care as putea scapa de aceasta teroare ar fi sa plec departe, printre straini, in cel mai mare secret. Sa evadez. Bravo Otilia!!!! Ce fata curajoasa. Sa pleci in strainatate e o adevarata aventura daca nu ai un contract din tara. BRAVO!!!!!!! Ai avut curaj, un curaj pe care sper sa il am si eu. Eu as vrea sa plec la Edinburgh, fosta capitala a Scotiei la sfarsitul anului viitor cand imi iau licenta, la inceput ca asistenta si apoi o sa vad daca imi pot da echivalarea. FELICITARI!!!! ESTI O NOROVOASA A SORTII...dar bunica mea zicea ca "soarta si-o face omul cu mana lui"...asa ca ...[^] [flo][flo][flo]pentru tine si pintesa ta mica. "in dragoste nu exista carpituri.Ori e un intreg absolut, curat, ori nu e nimic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by geo
[size=1][b][i] ESTI O NOROVOASA A SORTII...dar bunica mea zicea ca "soarta si-o face omul cu mana lui"...asa ca ...[^] [flo][flo][flo]pentru tine si pintesa ta mica. "in dragoste nu exista carpituri.Ori e un intreg absolut, curat, ori nu e nimic"
Barbat sau femeie tot cu mana isi face soarta ?!!?!?[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...