Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Burta care se umfla si dezumfla


twety

Recommended Posts

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La 14 saptamani credeti ca daca se misca il pot simti? Mie mi se pare ca il simt dar cred ca este de fapt dorinta si imaginatia mea, pentru ca il doresc foarte mult pe BB.asta. Anul trecut am pierdut o sarcina de 18 saptamani iar acum daca as putea as merge in fiecare saptamana sa il vad la eco sa stiu ca este bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Twety! Mie mi se parea ca am burta mai mare in weekend decit in cursul saptaminii.. :) Si la carte asa scrie, ca se poate sa-l simti pe bebe incepind cu saptamina 14.. Sanatate si ia-o incet, odihneste-te, relaxeaza-te, etc.. si o sa vezi ca o sa fie bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg cum dimineata ti se pare ca ai burta mai mare decit seara. Eu seara sint atit de umflata incit respir cu mare greutate. In plus si sinii imi sint mai umflati seara. Ma gindesc ca toate acestea sint din cauza ca peste zi maninc si consum lichide, aproape din 3 in 3 ore.... iar seara..... sint ca un balonas. Peste noapte totul se mai aseaza prin intestine plus ca ma mai duc si la baie de doua sau trei ori pe noapte, asa ca dimineata cind ma trezesc burtica e un picut mai micuta. Dar recuperez peste zi , mai ales ca am o pofta de mincare.... Sint de aceeasi parere cu fetele - masoara-te peste burtica in mai multe locuri si tine un calendar. In ceea ce priveste miscarile lui bb.... El se misca din saptamina a 7-a dar nu ajungem sa-l simtim decit dupa saptamina 17-18 ( calculate din prima zi a ultimului ciclu), cind mai creste si el . Poate ca unele gravidute au confundat miscarea alimentelor in intestine daca zic ca l-au simtit asa de repede la 14 saptamini. Sa fim sanatoase si frumoase! Cu drag Romana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...