Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Teama ca as avea probleme din lipsa de hormoni


Recommended Posts

Am 27 de ani si sunt insarcinata in saptamina a 15-a. Dupa tratament hormonal (lipsa ovulatiei). Am citit tot in acest site ca dintre voi a existat problema intreruperii sarcinii din cauza lipsei hormonale/la echograf medicul mi-a zis ca totul e OK,dar se vede ca ar fi o problema? Va rog sa-mi dati un sfat. Am mai citit ca nu e bine sa faci bai fierbinti in cada si eu am cam facut.Sa-mi fac griji? Mai am o problema. Nu am inceput inca sa m,a ingras.Stagnez cu toate ca nu am greturi sau alte dureri. Astep raspuns de la voi.Merci.. Geo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai intai bine ai venit printre noi. In al doilea rand, cred ca-ti cauti probleme cu lumanarea. Am auzit si eu ca poti pierde sarcina daca ai un deficit hormonal, dar cred ca tu ai depasit momentul cand s-ar fi putut intampla asa ceva. Acum (pe la 14 sapt.), placenta a preluat deja functia producerii hormonilor, ai depasit punctul critic. Ai incredere si in doctori, gandestete ca au vazut multe gravide la viata lor pe cand tu treci pentru prima data prin asta. Foarte bine daca nu ai inceput sa te ingrasi, asta nu inseamna ca fatul nu se dezvolta normal, greutatea lui e aproape nesesizabila, are doar 10 cm. Daca ai facut bai fierbinti si nu ai pierdut sarcina inseamna ca e hotarata sa se dezvolte si sa ajunga la termen. Se pare ca ai o sarcina fara probleme, dar nu te baza pe asta, trebuie totusi sa te menajezi, si nu continua cu baile in cada in apa fierbinte, nu se stie niciodata, de ce sa risti? Sanatate si sarcina usoara. Dana[gravi] 34 saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Geo! Felicitari! Se pare ca ai o sarcina din alea de gen "premiu" :) Nu tu greturi, nu tu dureri, nu tu ingrasare (norocoaso!) :) Pe baile fierbinti poti sa le tai de pe lista pentru urmatoarele 26 de saptamini, ca si grijile, de altfel, ca daca era sa se intimple ceva, s-ar fi intimplat deja. Toate bune si felicitari inca odata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari ca vei fi mamica!!!Stai linistita, nici eu nu m-am ingrasat prea tare in prima perioada si nici acum nu ma pot lauda cu asta.(am 5 luni).Cand aveam 12 saptamani chiar l-am intrebat pe doctor daca e sigur ca am ceva in burtica,deoarece nu se vedea nici o schimbare.Si nici greturi nu aveam...si nici dureri !!!Cum spun si fetele,esti o norocoasa si ...sa-ti fie asa pana la sfarsit!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by georgetaim
... Dar e oare normal ca bebelusul sa-si tina minutele pe piept.Asa am vazut la eco. Ciao[bonjovi] Geo
Hai c-ai fost dulce la faza asta![:D][:D] Pai un' sa si le tina mititelu,in buzunar?[:D] [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In general am auzit ca micutii isi tot duc degetelele la gurita. Si in legarura cu sinii. La inceput m-au durut si s-au mai marit,dar de la un timp nu mai vad nici o schimbare, iar la altora le cresc mari mari in comparatie de cum le aveau. Poate la inceputul saptaminii a 17-a e prea devreme?[bang] Geo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...