Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta (91)


Recommended Posts

La multi ani sarbatoritilor zilei, sa cresteti frumosi si norocosi, sa va faceti mamicile si taticii fericiti! Alina, si eu sunt de acord cu ce a scris Alina-Mav despre alaptare...poate ar fi bine sa mai incerci, iar sfatul ei mi se pare bun, ar putea da roade. Camelia, dar nu sunt prea devreme analizele? nu tb sa fie cu data apropiata de data inceperii gradinitei? S-a facut bine cea mica sau ii mai curge nasucul? o scoti deja afara? Tatiana, merci pt sfat. Mai plecati in State? Voi incerca sa pun si poze de la munte, sper sa mearga Webshot-ul, ca era cam aglomerat ultima data. Azi am fost prima zi la noua scoala, unde am aflat ca voi avea dirigentie la clasa a V-a!!!va inchipuiti, dupa 3 ani de predat la liceu, acum iau piticonti! o sa-mi fie putin ciudat la inceput, dar sigur ma voi obisnui rapid, ca astia mici imi sunt mult mai dragi... Va pup, sa aveti o zi frumoasa! _______________________ IUBESC VIATA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mada, ce dragut! Acum destui ani, am avut de-a face si eu cu "piticotii de a V-a".[:)] Asa cum esti tu, tanara, frumoasa, calda, or sa te iubeasca tare mult "copiii tai"!... Si sunt sigura ca si tu pe ei![;)] ...De abia astept si eu sa inceapa gradi din nou... sper ca Sebi sa aibe si anul asta macar o educatoare tanara... si draguta...[:D] Mami de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53465"]Sebi[/url] (04.02.2004) ________________________ "Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Lulu,poti sa folosesti linistita sterimar ca asa cum a ziz Mav este doar apa sarata,iar daca tot nu rezolvi si piticu nu poate sa suga din cauza nasului in fundat(am patit-o)poti sa ii pui o picatura de Vibrocil in fiecare nara (Desfunda orice teava instant ca Mister Musculo[:D]) Pentru laptic sfatul pe care poti sa ti-l dau e incerci sa ii dai cit mai putin lapte praf, cu cit ii dai mai mult biberonul cu cit suge mai putin si transmite sinului ca nevoia de lapte nu este asa de mare.Chiar daca pare foarte greu sa il auzi plangand de foame o zi doua,o sa vezi ca daca il lasi sa traga din sinul gol il stimuleaza si secretia se regleaza in 2 zile,eu iti spun ca asa am patit la cristina storceam sinul gol ea urla de foame , am cedat i am oferit biberonul dar norocul meu ca l a refusat si mi-a urlat aproape 2 zile la sin dar crede ma pe cuvant dupa aceea am facut o a 2 febra a laptelui ,aveam prea mult,si am alaptat exclusiv cu san pana la 6 luni si dupa aceea pana la un an(eram gravida in peste 2 luni si alaptam) Imi cer scuze fetelor ca nu stiu inca cand sa va urez la multi ani pentru toti piticii si ca nu ii cunosc inca pe nume dar aveti rabdare cu mine ca sunt noua si promit sa ma pun la punct[flo] Am si eu o problema,ma lupt de cand l-am nascut pe victor cu o acnee neinflamatorie care ma scoate din minti,eu am avut pielea neteda la adolescenta(piele de bebelus)iar acum la batranete[q]zici ca sunt broasca raioasa[:(],am fost la dr Nocivin daniel si mi-a dat o sacosa de medicamente de zici ca sunt pe moarte[V],am dat o gramada de bani pe ele(5 milioane)si am facut greseala sa citesc prospectele(deformare profesionala chiar dac n am lucrat niciodata ca medic).M am ingrozit unul dintre madicamente anume Roaccutane este foarte foarte toxic,are o lista de efecte secundare inspaimantatoare,n ai voie sa ramaii gravida nici in timpul(6 luni)nici dupa un an de la terminarea trat ca faci un monstru ,mai spune ca sa da in caz de acnee foarte severa ,rebela la orice trat iar eu unu nu am acnee severa si doi nu am facut nici un alt trat standard.Am inceput trat dar sint cu inima indoita( cica se trage de la dereglariile hormonale din timpul sarcinii si alaptarii).Hai ca v am plictisit dar daca cineva a mai facut acest trat poate imi da un sfat. Va pup pe toate mami de cristina 21/03/2005 si victor 20/09/2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bisous este tipuc ptr dr Nocivin sa dea medicamente multe si scumpe. In general, inainte de inceperea unui astfel de trat (mai ales cu roaccutane) ar trebui sa iti faci niste analize, sa vezi ca ai transaminazele bune,colesterol, glicemie normale, hemoleucograma normala... si in timpul trat sa le repeti. Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bisous, de fiecare data cand raspunzi, daca te duci cu mouse-ul in josul paginii, ai sa vezi mesajul care deschide subiectul, iar acolo, lista cu participantele la discutie, numele copiilor, zilele de nastere... sau alte info. Si eu am avut nevoie sa merg la dr Nocivin, de cateva ori, nu pt ten, ci pt alte probleme (de fapt, ultima data, si pt ten, ca dupa ce am pierdut si a doua sarcina, eram la pamant cu nervii si... am avut reactii... cutanate). Asa este el, prescrie de obicei cel mai nou, mai "tare", mai scump, dar si mai eficient tratament (parerea mea)! In afara faptului ca vorbeste foarte repede si are un scris mizerabil (motiv pt care, de fiecare data am mers insotita de sotul meu, ca sa nu uit ceva din tot ce mi-a zis, ce sa iau si cum s-o fac), eu am mare incredere in el. Asta asa, vorbind despre el, ca om, ca dr (si desi nu sunt cadru medical si eu sunt destul de... neincrezatoare... si bine-nteles ca nu incep niciun tratament fara sa citesc prospectele anterior.... fara sa caut pe net...[alcool]). In legatura cu tratamentul tau si efectele secundare... nu stiu ce sa zic, nu ma bag... decizia este a ta... ...Despre apa termala de la Avene, ti-a zis ceva? Pt mine este foarte buna (pt tratarea petelor rosii, iritatiilor, eczemelor de contact, prurit, dupa epilat sau in cazul arsurilor solare -cand am stat prea mult la plaja si aveam o fata rooosie... mi-am pulverizat cu apa termala de cateva ori pe fata, in ziua respectiva... si a doua zi eram ok! ...alta data... sigur m-as fi cojit...). Sper sa rezolvi cumva problema![pup] Mami de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53465"]Sebi[/url] (04.02.2004) ________________________ "Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis]La Multi ani Mariuca!!!!!![bis][bis]

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga [cool] :
[url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta[/url], [url="http://good-times.webshots.com/album/559783788ZKevij"]poze[/url], [url="http://entertainment.webshots.com/album/559977938RITcbt"]3000km prin Romania[cool][/url]
[url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

irina81 la multi ani pentru Matei!sa fie sanatos si sa va bucurati de el! Dragele mele va multumesc pentru urarile adresate Mariucai!Si voua va dorim numai bine si tot ce va doriti mai mult sa aveti! Noi ieri am avut party.Vremea a tinut cu noi si Mariuca a fost deosebit de emotionata incepand cu aparitia printului si terminand cu tortuletul ei.Eu si mai emotionata... dar fericita ca am fetita de cinci anisori. Mada frumos la Valea cu struti.mi-ar placea sa revin pentru linistea de acolo. va pup si pe curand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor! Irina si Mada, nu stim nici noi nimic sigur inca. asteptam verdictul medicului pe 11 septembrie dupa care luam o decizie in acest sens. Noi astayi am fost la pescuit la canal. am prins carasi, rosioare, regine si guvizi. a fost tare frumos si spectaculos....cei care iubesc pescuitul stiu exact la ce ma refer. cu siguranta vom mai repeta aceasta activitate cand vom mai putea. Gaya s+a jucat cu pestii si-a plans cand i+am prajit...ca ei erau pestisorii ei si nu trebuiesc prajiti ca-i doare si sunt si ei mici! Mada, mi+a placut tare mult de Sofy. Mii de pupici de la Bia! http://community.webshots.com/user/TatianaS http://community.webshots.com/user/Tatiana333 Tatiana si Bia, gaza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...