Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pentru fete,prietenele mele bune....


Recommended Posts

Draga Korina, nu mai fi suparata. Totul se rezolva. La echografie se mai fac si greseli, depinde de cat de bine se pricepe sa interpreteze medicul datele. Trebuie sa nu gandesti negativ. Pentru linistea ta sufleteasca poti sa mai faci o echografie la alt medic. Nu dispera. Totul o sa fie bine. Sanatate multa lui bebe si multa liniste sufleteasca tie, Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
corina, bebe stefan are nevoie de o mami puternica , vesela, calma; e normal sa te sperii, se pare ca e specialitatea medicilor sa ne sperie, ba vorbesc prea mult, ba prea putin, si noi ii suspectam oricum; face parte din "a fi mama" dar trebuie sa ai grija de bebi, si cel mai bine o vei face acum avind grija de tine, papind bine, odihnindu-te, relaxindu-te; mergi la alt medic, lamureste-te, dar repede, nu pierde timp agitindu-te; si indiferent de ce vei afla nu uita de bebe stefan, ele e bebe tau mic, si drag si are nevoie de tine; nu il ajuti purtindu-te ca un copil, esti o ditamai mami... iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Korinuta draga,am citit cu sufletul la gura pana aici sa vad ce spunea ecografia care te-a ingrozit atata.Si ce vad? Bebelul are ceva problemute care poate vor necesita tratament.Scumpa mea, pai pt. asta te dai de ceasul mortii?Si nu mananci si plangi intr-una?Hai fruntea sus si privirea inainte.O sa fie bine!Gandeste optimist si sterge-ti lacrimile,da? Irinuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Korinna, Uite ca de abia azi ti-am citit mesajul. Imi pare rau prin cea ce treci, dar cred ca tu trebuie sa ai credinta in Dumnezeu. Exista sanse mari ca bebeul tau sa nu aiba nimic, sau daca acum ar avea ceva exista sanse mari sa se nasca sanatos si voios. Chiar si doctorul ti-a spus asa ceva. Incearca sa nu te mai stresezi. Stiu ca este greu, ca doar esti mamica si toate mamicile se ingrijoreaza pentru copiii lor. Este normal, dar trebuie sa te gandesti ca ii faci rau bebelusului. Si starea ta de spirit il va influenta in bine sau in rau. Si mai stii ceva? S-ar putea ca bebelusul tau scump si drag sa nu aiba nimica, iar tu sa te stresezi degeaba. Sa stii ca daca tu plangi si bebelusul tau plange. Incearca sa asculti muzica, sa iesi in natura si sa gandesti pozitiv. Dumnezeu exista si in fiecare clipa ne ajuta pe toti. Ai grija de tine si de "ganditorul din burtica" Ralu-mamica Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Korinna, Stiu cum este cind il astepti pe [bb], te sperii din orice. Asa eram si eu. O data cind am deschis plicul cu rezultatele analizelor era sa lesin (de fapt iesise CMV pozitiv si negativ, dar insemna negativ pentru virus si pozitiv pentru anticorpi... dar pina m-am lamurit...) Eu am mai auzit de problema asta de polichisturi la rinichi le bebeii din burtici (tot pe forumuri, pe d-astea frantuzesti) si este adevarat ca se pot resoarbe singurele, iar daca nu nu-i ceva grav, oricum exista remediu!!! Daca vrei o sa caut mai multe informatii pentru tine. Iar tu trebuie sa ramii calma si senina, doar te pregatesti de marea intilnire cu bebe, nu? Ai grija de tine! NO STRESS! [flo] [pup] @+...[harp] Otilia & La Adelita [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia..ti-as ramane indatorata daca mi-ai da mai multe amanunte despre rinichii polichistici la bb.In site-urile romanesti am citit cam tot ce se gasea. Sunt cazuri cum mi-a spus mie doc ca se resorb de la sine???pana la nastere??? ma rog la Dumnezeu sa fie bine! multumesc tuturor pentru incurajari si sfaturi si ca sunteti alaturi de mine...poate s=o putea face ceva pt bb al meu! KORINA & BB STEFAN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Korinna, Am o cumnata care are 40 de ani si este insarcinata in cinci luni ( a doua sarcina). Nu a facut pana la patru luni nici o analiza si nici o ecografie. La patru luni si-a facu cateva analize de sange prin care s-a descoperit ca este anemica si nu avrut sa ia medicamentele recomandate si s-a pus pe o cura de urzici si spanac. Ce sa zic mie m se pare o atitudine gresita, dar totusi sarcina merge foarte bine, ea merge la servici se ocupa si de gospodarie. Ce sa spun si eu sunt insarcinata si nu pot fi ca ea dar uite ca uneori din prea mult exces de zel aflam unele lucruri care nu pot fi grave dar care ne pnpe ganduri si ne fac sa ne ingrijoram sa avem stari care pot dauna bebeului. Ea este foarte calma si senina si nu are de gand sa faca nici o ecografie atat timp cat nu simte ea ca nu este nevoie. Ce sa spun, uneori o invidiez, alteori zic ca este inconstienta. L.Popa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga viitoare mamica, as vrea sa-ti mai ridic moralul putin, spunindu-ti urmatorul lucru: al meu sot a descoperit absolut intimplator, in urma unei ecografii, ca are un rinichi de 4mm iar celalalt este mult mai mare; este o malformatie genetica cu care a trait f bine 25 ani si cu care o sa traiasca f bine si in viitor. Nu este dracul atat de negru pe cat pare. Asa ca fruntea sus ca ai un copil de crescut. Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...