Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

operatie cezariana nr 2


Recommended Posts

Fetelor am si eu o intrebare: la cit timp dupa o operatie cezariana poti ramine insarcinata? Eu am tot cautat si parerile sint impartite.Unii spun minim 2 ani, altii minim 3.Eu am nascut prin cezariana in 2001-februarie,iar acum ne dorim inca un bb.Am mai incercat noi si nu a fost sa fie,dar acum cind ma gindesc la complicatiile desre care am citit...Voi ce stiti?Operatia ar veni facuta la 3 ani,dar in timpul asta ar putea apare complicatii pentru bb?Eu acum sint plecata din tara pentru citeva luni,iar al meu sot a devenit nerabdator(si eu la fel,desi nu o recunosc decit acum),si nu stiu de ce ne-a venit asa un dor de [copil] mic,iar cu dr de aici nu ma inteleg.Si parca nu imi vine sa iau translator cu mine la medicul ginecolog.Ce ziceti mai trebuie asteptat? Gina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ginuta, eu stiu mamici care au facut a doua cezariana dupa 1 an si 6 luni. Nu e neaparat bine, insa mie 2 dr. ginecoligi mi-au spus ca daca cumva se intampla si vreau sa pastrez copilul sa nu fac intrerupere doar pt ca nu s-au facut 2 ani intre operatii. Pana la urma for fi min 2 ani si la noi. Nu cred ca tb sa-ti faci probleme cu 3 ani intre ele. La treaba![xinpat] Cristina[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a recomandat doctorul sa nu raman insarcinata minim un an dupa cezariana. Am ramas dupa 11 luni, dar cunosc cazuri in care au ramas insarcinate la 3 sau 4 luni dupa cezariana si n-a fost absolut nici o problema, nici pentru mama, nici pentru bebe. Nu au avut nici o problema cu operatia veche(nici gand sa se rupa, sau asa ceva), in schimb stiu pe cineva care la al doilea bebe simtea ca i se rupe cusatura. Intr-adevar, cand a taiat-o a doua oara, a gasit uterul foarte subtire unde fusese taietura. Cred ca conteaza foarte mult si organismul fiecareia, si ar fi bine sa te duci totusi la un control sa vezi daca e totul in regula. Eu una o sa incerc sa nasc normal de data asta, asa ca orice este posibil. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi s-a spus minim 2 ani intre operatii si am fost cuminte si le-am mai dat 6 saptamini in plus; mie astia 2 ani diferenta mi se par buni si pt creierul meu obosit si si ca virsta a fratelui/surorii mari, pe linga motivele strict medicale iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiti ce linistita sint acum!sau optimista?Va multumesc mult pentru raspunsurile voastre.Mai stau un pic cuminte si apoi ii dau[xinpat] tare,iar de o fi sa se prinda bb-ul pe aici musai sa merg si la doctor kazakhstanez.Sper sa fie totul bine.De acum o sa gindesc pozitiv. Va pupic si multumesc inca o data, Gina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...