Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Neliniste


Recommended Posts

Am intrerupt si eu, de curand o sarcina... Din pacate, pastilele anticonceptionale pe care le luam nu mi-au mai priit si lasandu-le cateva zile, am ramas imediat insarcinata. Poate as fi pastrat sarcina dar m-am "captusit" si cu o viroza si nu s-a mai pus nici un moment problema pastrarii sarcinii. Cat despre chiuretaj, pot sa spun ca acum ma simt foarte bine. Te-as minti daca ti-as spune ca nu am simtit nimic. Sarcina era deja de 8-9 saptamani, eu am si uter retroversat si d.p.d.v tehnic, pentru doctor a fost tare dificil. Mie mi-au facut 2 doze de xilina. Daca ar fi sa dau timpul inapoi, si as ajunge tot la chiuretaj, as face anestezie totala!!! La mine a durat ceva mai mult(cam un sfert de ora) si de-abia asteptam sa se termine! Am fost putin cam ametita, dar in jumatate de ora mi-am revenit si totul a fost perfect. Nu pot spune ca nu am regrete pentru ceea ce am facut, dar greseala se plateste! Noi ne dorim si alti copii si sunt sigura ca-i vom avea, dar cand ii vom dori cu adevarat. Tu ai grija de tine, gaseste-ti un medic bun care sa lucreze cum trebuie si STAI LINISTITA ca nu esti singura care face un avort la cerere. Sunt mii de femei care o fac, dar cate recunosc??? Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor vad ca voi tot continuati cu sfaturi de genul "mai gandeste-te", "nu e bine", etc. Nu va ganditi ca daca fata ne-a spus ca trebiuie sa faca avort ca are probleme de sanatate, inseamna ca nu are alta alternativa? Ce rost mai are sa o mai chinuim? Daca trebuie, trebuie. Sa nu ma credeti fara suflet. Dar e mai bine asa, decat sa dai nastere unui copil bolnav (si cand spun asta ma refer la boli grave) si sa te chinui toata viata si tu si el. Mirela, mamica lui Andrei (5 anisori)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mariana, nu pot sa-ti spun nimic despre avort, deoarece nu am facut. Am fost aproape sa o fac, dar ma cuprins o teama si o frica incat nu am putut. la tine fiind vorba despre sanatate nu trebuie sa simti teama si nici frica. iti doresc multa sanatate,asteptam sa ne dai stiri bune. AMary
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragel mele! Va multumesc multe pentru raspunsuri si pentru incurajari. Mirela... ai zis bine. Inca nu pune pune problema sa dau inapoi si sa pastrez bebele. Mai am un bebe de 1 an si 6 luni, iar imediat ce am nascut au aparut problemele... trombocite foarte multe :( Chiar 930.000 (valorile normale fiind 150.000-450.000). Pana acum am umblat la mai multi dr. hematologi, dar inca nu am un diagnostic clar. Unii zic ca etse vorba de trombocitemie reactiva (carenta de fier), altii de trombocitemie esentiala (si atunci nu mai pot avea bebe, fiindca exista riscuri... cheaguri de sange, hemoragii). Am facut si biopsie din maduva osoasa, cam acum 1 an... si am dat pe net de un dr. minunat care va lua dupa el (cand vine de Paste in ro), lamelele cu biopsia si sa se uite in SUA la ele, si abia autnci o sa am un diag. clar (sper). In fine... sunt multe de spus in privinta acestor trombocite si analize, dar nu am timp si nici nu vreau sa va obosesc. Concluzia este: NU pot momentan sa pastrez sarcina. Sanatate multa, pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...