Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

aerobic dupa cezariana


VASIA

Recommended Posts

Stie cineva ce exercitii fizice si dupa cat timp ptr.abdomen se pot face dupa cezariana.Eu stiu ca doar dupa 6 luni(am abia 4 luni)dar poate cineva imi povesteste din experienta personala.Eu fac fitness de la 2 luni dupa cezariana dar numai bicicleta,step,brate si foarte usor ptr.ca ma tem sa nu patesc ceva.Oare aerobicul duce la scaderea laptelui?Sper sa stie cineva raspunsul.Astept cu nerabdare! Cristina si bebe-ul ei Rares(zis Biberonel si Pupu).[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Scuze,tot eu sunt!Se vede ca e prima data cand intru pe Forum.Nu am vrut neaparat sa includ aici intrebarea.In plus m-am exprimat cam ciudat:-).E tarziu ce mai.Ma intereseaza in special exercitiile ptr.abdomene dupa o nastere prin cezariana.Asta e ideea.Merci PA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci ptr.raspunsuri!Am sa mai astept 2 luni.Dar ma intreb:gata au trecut 6 luni si pot trage la greu pe abdomene?Parca si de atunci mi-e frica.Voi ati slabit cand ati alaptat?Ca eu dupa nastere am ramas cu 4 kg iar acum de cand alaptez m-am ingrasat 2,asa ca am 6 kg in plus.Pe mine ma dispera,sincer.Si nu prea am rabdare sa treaca timpul;as vrea repede,repede sa-mi revin dar sa am si lapte.Nasol!!!!!! Ptr.Iris Ti-a ramas burtica ptr.ca ai slabit fara gimnastica?Cate kg? Va pup Cristina[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, din pacate cred ca am ramas cu burticuta sta atirnata , nu tare, dar oricum e cam urita...pentru ca sint o lenesa si o comdoa si o obosita si o....am observat dupa primul copil, aidca dupa ce am resuit sa slabesc la loc , ca burtica e o tzira cam maricica...apoi a doua sarcina am pus pe mine 23-24 de kg,;am reusit sa slabesc trepata cu dat jos si pus la loc (un pas inainte doi inapoi..) pina la 61 cit am acum, intr-un an si jumatate; am mers la aerobic dar cred ca burtica avea nevoie de ceva mult mai intensiv, adica de multe multe abdomene...nu sint disperata, imi spun ca nu e prea tirziu nici acum dar tot ma apuc si ma las si tot asa....asa ca daca esti in stare fa cit mai multe abdomene imediat ce vei avea voie; pe mine nu ma deranjeaza deloc operatia in sine = operatiile , e numai lene... succes! iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...