Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cand merge bb la cresa


Recommended Posts

De la ce varsta merge un bb la cresa? Il pot lasa doar cateva ore cat merg la scoala? (Sunt studenta si insarcinata in 17 sapt. si-mi fac griji ptr. mai departe). Se va plati diferit daca il las mai putin? Stie cineva o cresa decenta in Militari? Dar o bona care sa stea cu el aprox 20 ore pe sapt. cam cat ar putea sa ceara?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crese in general sunt de stat, pina acum n-am auzit de cresa particulara, cica n-ar avea voie. programul este ori de zi ori saptaminal. Poti sa-l duci chiar si de la 4 luni, dar trebuie sa-i duci lapte si pampers. De platit se plateste in functie de salariu, si de orele pe care le sta in cresa, poti sa-l iei cind vrei tu, dar sa-l duci de dimineata, la ora 8. Eu platesc pentru program de zi, 620 000lei/luna. Mai repede gaseti o bona care sa stea citeva ore cu bb cit esti tu plecata, mai greu o sa-ti fie in sesiune, si eu am trecut prin asta. Sa fim fericite http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt multumita. De imbolnavit s-a imbolnavit prin noiembrie vreo 2 saptamini, dar care copil nu se imbolnaveste? Si la inceput a facut o conjuctivita dar care a trecut intr-o saptamina. A invata o gramada de cintece, poezi, jocuri. A invatat sa manince singura, sa se imbrace singura. In rest e foarte bine, maninca bine, se vede pe ea ca s-a ingrasat, s-a inaltat. Acasa pina minca era jale. Aici au dimineta mic dejun, la 10 fructe, la 12 felul 1 ciorba sau supa si felul 2 friptura de pui sau vita cu garnuitura de orez, piure,sote de morcovi, spanac sau fasole verde, mamaliguta cu smintina si brinza de vaci si mai multe + salata de cruditati, si lista poate continua cu ficatei la cuptor, sau drob. La ora 16 au gustare, desert. Mincarea oricum e adecvata virstei, celor mai mici li se da totul pasat. Sa fim fericite http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am aceleasi impresii despre cresa ca si Bobita. Eu sunt foarte multumita de cresa unde este David. Anaitis, spuneai ca te-ar interesa cresa in Militari. Noi tot in Militari stam, si David merge la o cresa de pe strada Estacadei nr 13 (undeva prin spatele scolii generale 310, daca stii zona). Orele de masa si ce li se da de mancare cred ca sunt identice la toate cresele de stat (David primeste exact ce a povestit Bobita) si doarme si mananca bine. Eu nu am ce sa le reprosez asistentelor care au grija de ei. Nu l-am gasit niciodata neschimbat de pampersi, nedormit sau flamand. Plus ca atunci cand ma duc sa-l iau e bine dispus si atmosfera e placuta. Sanatate maxima!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...