Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CUM AM AVUT EU COPIII-RASPUNS


Recommended Posts

Draga ANA70, iti multumesc din suflet ca mi-ai raspuns si pentru ca esti in tema te rog sa ma ajuti,sunt niste subiecte destul de delicate dar poate in urma acestor discutii pot fi rezovate foarte multe din problemele noastre. 1. Tu tii toate posturile de peste an mancare de post si fara relatii sexuale.Cum e corect, eu una lucrez in domeniul chimic,sunt slabuta,anemica,(cu lisa de calciu dupa parea unor terapeuti )imi transpira mainile si picioarele tot timpul si sunt reci,iar seara chiar si vinerea si miercurea mai maninc ceva ou ,lapte ,chiar o mincare fiarta cu carne ,cum trebuie sa procedez? 2.Relatiile sexuale sa inteleg ca-n timpul postului nu e voie, atunci nici in miercurile si-n vinerile de peste an,nu e voie, -dar sambata daca vrei sa mergi duminica la biserica e voie -duminica e voie, -sarbatorile religiose e voie Sotul tau e un om deosebit,poate de aceea are si inclinatii spre religie, dar sa stii ca relatiile sexuale sunt foarte importante intr-o relatie si mai ales intr-o casnicie in care apare si plictiseala fata de partenera si barbatul poate sa gaseasca oricand pe alta care poate sa-i ofere mai mult decat tine.Eu una, cum trebuie sa procedez? ii spun ca dorim sa avem un copil,dar nu putem sa facem dragoste ca e post, insasi faptul ca nu poti sa ai un copil consituie o problema intr-o casnicie, cu toate ca din punct de vedere biologic poate sa aiba probleme mai mari decat tine, ca de aia e sterilitate de cuplu- dar lucru asta nu se pune. Nu stiu daca nu e bine sa incerc cu altul(pacat ca nu e genul meu)ca sa rezov problema, ca nu sta el la instilatii si altele ... Apoi eu pot sa ma consider fericita ca relatiile sunt la 2 -3 zile sau chiar o saptamina, dar femeile care sunt solicitate de 2-3 ori pe noapte ce sa mai zica si ce sa mai faca,sa le spuna ca e post ca asta inseamna nesupunere in fata barbatului..... 3.In legatura cu Sfintul Maslu trebuie sa merg personal sau pot sa trimit pe altcineva,eu merg la servici in fiecare zi.De cite ori intr-un post de 3 ori sau in toate vinerile din post.Trebuie sa duc acelasi ulei si faina de fiecare data sau sa pregatesc turtita pe care sa o maninc si apoi sa trimit alt ulei si alta faina. Te pup si-ti doresc numai bine si te rog sa-mi spui cum e corect sa procedez si de ce nu si parerile tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pentru speranta: Opinia parintelui Cleopa: http://www.sfaturi-ortodoxe.fx.ro/pcleopa/32nunta.htm (vezi a 11 randuiala a nuntii) Cred ca cel mai bine este sa cautati un duhovnic si sa discutati cu el problemele acestea. Anuca si mami http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=167&cid=122
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANA MARIA,DACA VREI SA NE AJUTI SI SA MA AJUTI RASPUNDE-MI LA MESAJUL DIN 11.04.,pe puncte,practic ce trebuie sa fac.Am primit mail tau si-ti multumesc,dar practic,nu discutii gen comunicare si incredere,sa fim realiste.Eu cred in D-zeu si vreau sa realizez ceva,dar te-am intrebat niste chestii care nu le stiu si pe care tu le stii si ma poti ajuta atat pe mine cat si pe celelate fete. Cred ca integi ce vreau,daca se poate.Te pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...