Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Baby Siter


Recommended Posts

Buna fetelor, As dori sa angajez o femeie ca sa stea cu Alin (10)luni.Eu ma duc la servici in septembrie dar m-am gindit sa o angajez mai devreme fiindca si eu sunt foarte obosita si Alin sa se obisnuiasca cu ea. Cum as putea gasi o femeie de incredere? Cunoaste-ti voi pe cineva? Cit este salariul? Va pup Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut fetelor!Sunt si eu in cautarea unei femei care sa ma ajute mai ales dupa-masa si seara. Sotul meu este plecat la un contract si mi-e tare greu singura, singurca toata ziua adica cu bb Horia (6 luni jumate)cu casa, cumparaturi, gatit pt mine cite ceva si mai ales seara la baita. Daca ati apelat deja aceste agentii va rog mult sa-mi spuneti daca gasiti pe cineva de incredere. Poate tinem legatura pe acest subiect.... cu multumiri, Ligia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

s-a tot discutat despre angajarea de baby-sitteri prin agentii si cel putin eu, mi-am tot dat cu parerea. stiu persoane care au angajat prin Leea si au fost multumite. eu am angajat prin Centrul Social pentru Ocrotirea Mamei si Copilului. si sunt multumita. cred ca se poate si asa. iti trebuie, recunosc, putin curaj. sincer, cand am contactat agentia, disperata fiind, ma gandeam la toate filmele pe care le vazusem, cu trafic de carne vie, de organe, etc. asa ca m-am intalnit in afara casei si au trecut cam 2 saptamani pana cand actuala bona a intrat in casa mea si vreo 2 luni pana a iesit singura cu copiii. privind in urma, mi se pare ca am actionat prosteste. pentru ca daca era sa fie, Doamne fereste, ceva, nu se impiedicau de masurile mele. recomandarile au o oarecare nota de subiectivism. prima bona pe care am avut-o (venita cu recomandari) a fost initial ajutor la curatenie timp de 2 ani inainte de a deveni bona. dupa aproape alt an de cand era si bona, am descoperit ca ma fura. in final, e vorba si de noroc si de cum stii sa te impui. pentru ca este una peste alta tot un fel de relatie angajat-angajator. si trebuie foarte bine stipulate de la inceput conditiile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...