Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

epilare


Recommended Posts

Aaaa... deci de aia imi creste mie parul pe picioare asa greu!!! Nu stiam de ce. Eu ma epilez cu Braun, nu doare chiar asa tare, dar in timpul sarcinii nu am fost nevoita sa ma epilez decat de cateva ori ca nu mi-a crescut. Acum am o dilema: Luni ma duc sa fac cezariana, ce fac cu freza de "acolo", nu vreau sa ajung pe mana "frizeritei" de la spital. Nu cred ca pot singura.[bang] A reusit cineva? Dana[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana poti merge la cosmetica sa te epilezi, ma indoiesc sa reusesti singura acuma. Epilatul nu este interzis in timpul sarcinii, poti folosi orice metoda vrei, dar cred ca cel mai usor este cu ceara.Dana, r fi bine insa sa mergi acuma zilele astea marti, miercuri, pentru ca dupa aceea locul o sa fie totusi sensibil...cu toate ca din cate am inteles ai sa faci cezariana. Oricum nu dauneaza epilatul. Numai bine, Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Andreea, nu m-am epilat niciodata inghinal total, cred ca m-ar durea si mi-e teama de ce a spus Sabina, sa nu ma apuce contractiile ca nu e bine de loc sa faci cezariana de urgenta mai ales zilele astea de sarbatori. Si mi-e si jena, nu e destul ca-mi arat ...la ginecolog? mai arat si la cosmetica[bang]? Totusi ar fi mai avantajos in primul rand pentru cand incepe sa creasca, ca nu mai inteapa. Cine a facut treaba asta pentru prima data (in timpul sarcinii sau nu ), cum a fost? Doare tare? Dana,[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia va rog raspundeti la intrebarea danei d ca si eu am aceleasi nedumeriri [:I] Nici eu nu m-am epilat niciodata sub slipi, ca mi-a fost jena de cosmeticiana... Dar presupun ca si pentru cezariana nu scapi de chestia asta, fie ca la spital sau la cosmetica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, nu va faceti atatea probleme. Inainte de sarcina epilatul era o relaxare pentru mine si asa a ramas si acum. Este adevarat ca nu ma epilam inghinal in totalitate inainte de sarcina dar acum o fac. Doare putin mai tare acum decat dar,daca cometiciana este priceputa va v-a gasi pozitiile cele mai putin incomode pentru burtica si o sa faca asa incat sa doara cat mai putin. Eu mi-am schimbat cosmeticiana decand sunt insarcinata deoarece imi era jena inainte sa cer epilare totala iar cea de acum m-a intrebat clar cand m-am programat si chiar mi-a recomandat din luna a 2-a epilatul inghinal total pentru a ma putea obisnui. Acum tot ce-mi doresc este sa nu ma apuce pe neasteptate durerile si sa nu apuc sa ma epilez. Eu va sfatuiesc sa incercati sa va epilati, la inceput nu de tot dar cat mai adanc sub slip ca sa vedeti cum suportati. Stiu ca sunt multe fete care nu suporta aceste dureri dar eu le prefer pe astea decat cu lama. Bafta! Simica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, hai ca am rezolvat-o, mi-am cumparat crema depilatoare si am de gand sa o folosesc cat de curand. Cred ca am ajuns la un compromis. Stiu ca e ca si cum te-ai rade, dar nu chiar, se pare ca nu inteapa la fel de tare cand creste. Poate o sa fac experimentul cu epilatul cu ceara (nu total) cand nu voi mai fi gravida, acum umblu ca un sac cu oua sa nu am surprize, sa ma apuce ziua de luni cu burta. Va multumesc pentru informatii, am mai invatat si eu cate ceva. Pupici, Dana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi spui si mie cum a mers cu crema si daca ai fost multumita. In luna a 7-a nu am curaj sa incerc pentru prima oara epilare cu ceara, mi-e ca nu o sa suport durerea... mai ales eu care sunt obisnuita cu aparatul [:)] Vezi ca se zice ca daca bebe vine in ziua de Pasti o sa aiba noroc toata viata [:D] Ai grija de tine si sa ne spui cum merge cu nasterea [:)] Apropo pe cand? Eu sunt cu iunie-iulie...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu chiar astazi m-am epilat inghinal, sint in saptamana 29 si nu a fost mai dureros decat de obicei..nici nu vreau sa ma gandesc cum ar creste dupa lama..[bang] Referitor la in intrebarea Danei, va raspund..da, eu m-am epilat total in zona inghinala si chiar anala,ultima data acum 4 luni..eram prin luna a 3, 4-a. Trebuie sa va spun ca doare dar nu insuportabil.Oricum eu nu am avut nici o intentie de acest fel, dar cosmeticiana m-a intrebat daca vreau si inghinal, i-am raspuns da...si a zis...da-ti jos chilotul....dupa care eu mai mult de curiozitate..nu i-am mai intrerupt treaba..si m-am trezit epilata de tot. Mie m-a placut senzatia de dupa...si chiar cred ca e util, mai ales vara. Azi nu m-am epilat de tot, dar sigur voi repeta povestea cat de curand.. Bafta burtici.. carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima epilatie cu aparat de epilat Braun Silkepil pe 29.11.2002, Andreas venea pe lume pe 30.11.2002. Nu am avut nici o contractie din cauza epilatului, si declansarea nasterii nu a fost din acest motiv, deci cine nu este sensibil se poate epila, nu am auzit de contraindicatii de epilare in sarcina. Avantajul sarcinii, ca parul a crescut f incet, ce bine era daca ramanea asa ... Corinna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...