Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dupa 4 ani de anticonceptionale...


Recommended Posts

Dragele mele, Imi doresc foarte mult un bb si incepand de luna aceasta nu mai iau anticonceptionale .Mi-am propus sa fac o pauza de 3 luni dupa care as dori tare mult sa raman insarcinata.Am luat anticonceptionale timp de 4 ani , cu pauze de 2-3 saptamani pe an. Acum dupa 2 saptamani de cand nu mai iau anticonc.am observat ca am o pata maronie pe chilot asta de vreo 2 zile.Mai este cineva in situatia mea?E oare ceva normal sau e anormal?O fi din cauza ca am facut pauza aceasta ? Nu am alte simtome , ma simt bine in rest. Va rog mult sa-mi spuneti daca stiti ceva despre aceat lucru. Multe multumiri.[hippi] Cristine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Cristine, [hia] nu cred ca ai vreo problema deosebita, stai linistita. Doar ca, dupa 4 ani cit au fost tinute in friu cu anticonceptionale, ovarele tale se vad din nou libere sa ovuleze, de data asta cam de capul lor. Este foarte posibil sa fi ramas deja insarcinata, unele femei sangereaza in momentul nidarii ovulului fecundat in peretele uterin (stii ca dupa AC-uri poti ramine f. usor [gravi]). Cel mai bine ar fi sa consulti un ginecolog care sa-ti spuna in ce stare se afla organismul tau si mai ales aparatul genital si sa-ti faci un set complet de analize (pe care oricum trebuie sa-l faci daca ramii insarcinata!). Multa sanatate si ... succes! Sa stii ca printr-o activitate sustinuta, in lipsa unor probleme majore, [copil]n-o sa intirzie sa apara! Teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga cristina, in aceasi situatie am fost si eu (aveam secretii inchise la culoare). doctora mea mi-a propus sa fac o pauza de o luna inainte de a ramane insarcinata. eu am crezut ca ma protejez bine insa am ramas insarcinata. acum ma consider cea mai fericita mamica din lume. sunt mamica unei fetite adorabile de 4 luni. ai grija de tine, teodora si micuta ana ps: este foarte important sa consulti un medic ginecolog si sa-ti faci analizele inainte de a ramane insarcinata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DRAGA Teodora, Am sunat la medic,dar aici in Canada medicul te primeste cand esti insarcinata doar. Am sunat sa imi fac programare si asta a fost raspunsul. In 28 ar trebui sa imi vina ciclul si cred ca o sa astept pana atunci,asta in cazul in care nu reusesc saptamana viitoare sa ma primeasca un medic. Merci mult , week-end placut si tie si multa sanatate la amandoua. Cristine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se poate si sa fi insarcinata si sa-ti iasa testul negativ dar se poate si sa ai reactii ciudate dupa ce ai incetat cu anticonceptionalele. Si eu am facut trei luni de pauza si in alea mi-a venit ciclul total alandala, insa pana la urma s-a reglat. Cred ca ccel mai bine ar fi sa-ti repeti testul de sarcina o data, daca nu chiar de doua ori. Andreea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...