Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sex cu probleme in timpul sarcinii?


Recommended Posts

Buna fetelor, va scriu pentru prima data si sper sa ma lamuriti, daca vi s-a mai intamplat asa ceva. Am o problema in relatia cu sotul meu, vaginul meu nu este umed suficient, chiar daca am impresia ca sunt foarte "pregatita" pentru contact. Acum sunt in saptamana 27, dar problema persista de ceva vreme. Au mai fost si momente bune, dar acum la gandul ca nuo sa fie destul de umed sau ca o sa il doara pe el pentru ca nu exista "loc" parca ma inhib. Nu am avut acea perioada mai propice relatiilor sexuale in trimestrul II. El este foarte atent, foarte afectuos, si ii e frica sa nu imi faca rau daca continuam. Nu stiu daca este asta o problema a mea personala sau se poate intampla in sarcina. Va rog sa ma lamuriti daca ati trecut prin asa ceva. Multumiri, Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut, eu zic sa nu te ingrijorezi, am avut si eu astfel de probleme mai pe la inceput, acum sunt in sapt.31. Trebuie sa treci peste acele inhibitii, adevarul e ca nu e chiar placut, ii creezi si lui un sentiment de nesiguranta, dar, psihicul tau e mult prea puternic in momentele alea, ai impresia ca niciodata nu va mai fi ca inainte, totul e ca el sa fie tandru si sa te inteleaga. O sa treaca toate. Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut lubrifianti la mine la supermarket "Primavara", alaturi de prezervative. Sunt niste pernute mici asemantoare celor cu sampon si au diferite esente - capsuni, menta,etc. Pretul era de 19.ooo lei/pernuta. Si eu ma confrunt cu probleme asemanatoare dar inca nu le-am incercat, desi mi-au fost recomandate. Nu stiu daca afecteaza bb sau nu si mi-e putin teama. Pupici, Maadi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ioana Colt
Va multumesc pentru raspunsuri. Cat despre lubrifianti.. n-am folosit niciodata, se gasesc in farmacii? Afecteaza sarcina? Au o denumire speciala? Ioana
Poti folosi ulei de amande dulci (asta nu afecteaza BB in nici un fel) sau lubrefianti speciali Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...