Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

intrebare pentru gravidute


Recommended Posts

salutare fetelor, am si eu o intrebare pentru voi : sotului i se dau si lui de facut analize, in momentul in care tu aflii ca esti insarcinata, sau cand te pregatesti sa faci un bb? eu am fost la gineco de curand si i-am spus medicului ca vreau sa fac un bebe. Mi-a dat sa fac niste analize inainte (sumar de urina, RH, cultura col uterin etc). Sotului meu nu i-a zis nimic. E ok? Sotii vostri au facut analize? Va pupic[pup]si sarcina usoara !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut, alinuche! Din cate stiu eu, din partea sotului sunt necesare numai informatii legate de grupa sanguina si Rh, pentru cazul in care tu ai Rh negativ sau exista o incompatibilitate de grupe. Medicul tau probabil ca asteapta intai rezultatul analizelor tale, si mie mi-a dat de facut toate cele si abia pe urma, daca ieseam cu Rh negativ, ar fi urmat sa faca si sotul analiza pentru Rh (grupa o stie).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga alinuche, [hia] nici sotul meu nu a facut nici un fel de analize cind am avut copiii. ar fi mai bine totusi sa mai repeti Rh-ul (si tu si el), ca poti avea surprize. mie mi le-a facut la casatorie soacra mea cu mina ei ( e medic de laborator intr-un spital) si mi-a spus ca e +, iar cind am ramas [gravi] o alta doctorita care mi-a facut toate analizele a insistat sa-mi faca si Rh-ul , care [ups] a iesit negativ si asa a ramas! dupa cum vezi se mai pot intimpla si greseli, asa ca mai bine mai fa-l o data. [pup] teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...