Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand apare un bb si nu vrei asta...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 404
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ocebine, alte argumente mai ai, in afara de nefericirea femeilor in general (care se numeste depresie si se trateaza, inclusiv nefericirea melodramatica in spetza)?! Nu de altceva, da' vad ca ai inceput vinatoarea de termeni in sprijinul convingerilor tale. Care nici alea nu-s prea bine definite. nume, dreptul ala se aplica si invers? Copilul are obligatia sa se sacrifice, sau sa fie sacrificat, pentru a "ajuta" organismul mamei sa supravietuiasca in bune conditii? Sau , daca tot trebe sa existe o categorie defavorizata, hai sa fie aia care nu poate sa tzipe?! Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:) Sunt ``tanti``, nu ``nene``. Deja ne departam de subiect.... Dar ca sa-ti fac pe plac... Toate curentele religioase majore privesc avortul ca pe un pacat (doctrinele difera): unele sustin ca e un pacat, altele ca e datoria unei femei sa duca sarcina pana la capat. Interzicerea avortului ar obliga un cetatean sa opteze pt. o religie... Iata legatura... Nu te enerva. Se intrerupe dialogul (in sensul lui constructiv) si e pacat... nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iar faptul ca hotarasc sa nu fac avort nu o fac deoarece sunt o buna crestina, ci ma gandesc ca trebuie sa imi asum responsabilitatea pt acel pui de om, care e al meu si care depinde de mine. e o parte din mine si avortandu-l e ca si cum mi-as taia o parte din mine si as arunca-o. e copilul meu, e o fiinta, de asta nu fac avort. nu pt ca religia zice ca nu e bine. totul vine din educatie si dintr-un caracter bine format. nu mai rastalmaci cuvintele doar pt a-ti sustine opiniile. http://tt.lilypie.com/EoTgp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consecintzele pe care mi se imaginez eu sint ca ar creste productia de prezervative si cuconetul ar fi muuult mai atent la "incidente" de genul asta. Nu vad consecintele negative. Nu vorbesc de avort terapeutic. Dupa parerea mea, avortul in cazul unei sarcini aparute sub tratament cu anticonceptionale si/sau dezvoltata linga sterilet este un caz SF, si chiar si atunci este terapeutic. Nu vad cum s-ar dezvolta un copil in asemenea conditii. Dar asta e o alta discutie. In genere, ma refer la femei de toate virstele pe care le cam doare in papuci pina se trezesc cu greturi dimineatza, si atunci se duc la medic ca la cosmetica, sa "rezolve problema". Cred ca daca fetusul ar avea prioritate, sau macar acelelasi drepturi ca ale femeii, situatia asta s-ar schimba. Nu vad consecintele negative. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uricarudiana...eu personal cred ca hotararea ta e buna. Mai cred ca hotararea unei alte femei de a-si intrerupe sarcina e buna pt. ea. Elize, astea sunt considerente personale:Cum judeci femeile care nu se gandesc la repercusiuni. Fiecare dintre acele femei, in parte, considera ca are minte suficienta sa-si decida soarta. N/Au ele minte?! Se poate estima subiectiv si bazat pe criterii subiective(daca nu au o dogma ca radacina)... Pe care eu sau altcineva nu/le consideram valabile. Toleranta in general e raspunsul cel bun...Bine, nu pe un forum unde frumusetea sta in dialog...:) nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...