Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

casandra, cumva aceasta este o pilda crestineasca caruia eu nu-i inteleg esenta ,nu stiu sa o talmacesc,este o infamie,sau un citat dintr-o opera "draculiana "? ajutama sa inteleg ptru cine ar trebui sa ma rog intii. --------------------------------------------------------------------- Eu, pe de-alta parte, in mintea am "omorat" un om astazi - i-am sfasiat pieptul cu ghearele si cu dintii si i-am scos inima. Atat de intens si de real, incat aproape ca am simtit mirosul de sange si mi-am simtit mainile cleioase. Si stii ceva? M-am simtit eliberata spunad "tu nu existi" si nu am avut nici o urma de remuscare si nici nu-mi pasa de consecinte. Monstruos, nu-i asa? Pentru ca nimeni, NIMENI, nici de-ar fi Dumnezeu, nu se poate pune intre mine si copilul meu. -------------------------------------------------------------------- adica "nimeni nici de-ar fi dumnezeu "nu ma poate opri sa ma balacesc in singele propriului copil!! elise, te rog vino shi spune-mi ca nu stiu sa citesc romaneste ,sau ca nu sunt intr-o pagina care se numeste "DESPRE COPII"ci una horor. [vom] monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 404
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by qsar
quote:
Originally posted by principe
cineva vorbea de morula..cred ca este f confuza la 4 zile dupa fecundare viitorul bb se aflain stare de morula ,adica o grupare de 16 celule.in a 5-a zi de la fecundare sunt 64 de celule care se numesc blastocit. in a 10-a zi se afla bine implantat in mucoasa peretelui uterin. la 21 de zile deja are inima,la 30 de zile are inima ,ficat ,coloana vertebrala cartilaginoasa,la capusor apar petele oculare.la 35 de zile organele interne functioneaza,pielea detine cele trei straturi ,apar minutele si piciorusele....
Ba deloc. Eu afirm ca pe-un copil il poti iubi si dori cu muuult inainte de conceptie... cand este abia in stadiul de concept. Si de-o mie de ori mai mult cand il "intuiesti" in pantec - chiar si sub forma unor celule care se divid. Sau poti sa nu-l iubesti / doresti deloc. Niciodata. Dar nu vad ce legatura are asta cu subiectul. Repet: este discutabil, din punctul meu de vedere momentul pana la care o intrerupere de sarcina este etica. Sau daca este. Insa a impune cuiva opinia mea, a-i cere sa-si traiasca viata dupa normele mele... asta cu siguranta nu este etic. Nici moral. Q
Honi soit qui mal y pense...

Hahaha,dupa ce te-a pus la punct fiind mai bine informata o dai in filosofii.Ridicol. Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by annablue
Subiectul si-a atins scopul (ba chiar l-a depasit cu mare "gratie"). Si, cum spunea unul dintre moderatori care abia astepta sa-l inchida, eu ca si initiatoarea acestui subiect, rog moderatorii sa-l inchida ca altfel ajunge la ZZ... Si e pacat...
Ohh,nu e la Zz inca?! [url="http://www.danasoft.com/sig/airise.jpg"]Irina [/url] , [url="http://www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060522"]vevika[/url] & [url="http://www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060521"]"scaly monstel"[/url][url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/airise"]poze1[/url],[url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]2[/url],[url="http://community.webshots.com/user/irina_ld"]3[/url],[url="http://community.webshots.com/user/veverik"]4[/url],[url="http://community.webshots.com/user/veverik2"]5[/url],[url="http://www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve"]6[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Adaugă...