Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand apare un bb si nu vrei asta...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Ingrid S ...ajung prin canale sau gari sau merg la cersit, ai idee cati copii vad eu cand merg cu masina iarna care sunt desculti la stopuri si prost imbracati si flamanzi, cumva crezi ca ei sunt foarte fericiti si vor ajunge oameni de treaba cu familie?
am idee, ca doar am coborat si io in canale la ei si am incercat sa-i ajut ani de zile. Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as întoarce-n chaos... ********* Rugati-va pentru [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101404"]Diana[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102542"]Sonia[/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104972"]Darius[/url] * [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102368"]Alaptatul Help-Line[/url] * [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99466"]Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil[/url] ********* mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 404
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by conchita
Miss Parker, nu am biciuit pe nimeni, mi-am spus punctul de vedere. noi doua parca eram in aceeasi tabara, aceea a copilului. sau asta nu e o discutie despre dreptul copilului la viata, oare?
Ba da, sigur noi suntem in aceeasi tabara, a copilului, insa trebuie in cazul de fata sa ne adresam celei pe care noi ne-o dorim viitoare mama. Si un approach cu pietre imi apare neinspirat. Mai citeste odata mesajul meu, sa vezi ca eu am spus acolo cat de tragic este ca o femeie sa nu se poata decide pentru ce vrea ea cu adevarat si ce si-ar dori inima ei (copilul). Ii doresc acelei femei puterea de a vedea ceea ce-si doreste cu adevarat. Daca va avea acea putere, poate va vedea ca de fapt isi doreste acel copil cu sufletul, iar ratiunea ii blocheaza vederea.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annablue, daca ii esti prietena cu adevarat, nu trebuie sa o judeci. Daca are nevoie de sprijin nu inseamna ca are nevoie de indrumare. Daca ti-a cerut indrumarea ...e altceva....cred ca fost o greseala de exprimare... Prietenie inseamna sa o iei in seama; sa te duci cu ea, daca iti cere, la clinica (pt. avort) si sa nu vada dezacord pe fata ta chiar daca tu nu esti de acord si intreaga ta experienta de viata iti spune ca a gresit. Pt. ca nu detine nimeni adevarul altcuiva. ------------------------------------------------------------------- nume, [bang][bang][bang] shi dupa ce iese de la avort sa-i dea un buchet de flori ...fiindca asta este alegerea ei ,iar prietena TREBUIE SA FIE DEACORD(ptru ca daca nu nu mai esti pe lista de pretene) ,nu este imoral ,este sfint shi inaltator avortul shi trebuie sa-l "sprijinim"....ce este imoral, este barabatul sau femeia sa-shi paraseasca partenerul de viata,asta da este crima, cum sa traiesti fara partener?...sa omori un copil este cum spune pretena ta cami, similar cu a omori o musca .......oooooooooo ce bine, o musca minus ,acel embrion de musca are o inima care bate inainte ca "mama" sa stie ca are o musca in pintece.[bang][bang]. defapt draga NUME,nu ar trebui sa ma surprinda postarea ta cu iz "moral"...cind se vorbeste despre copii. anablue, a fi prieten nu inseamna ca trebuie sa fii complice la acte cu care esti in dezacord,este adevarat, este alegerea ei,defapt ea se pare ca inceraca sa arunce responsabilitatea avortului in spatele partenerului,lipsurilor...care defapt sunt motive puerile si nefondate,cu cine nu conteaza prietena ta, nu este cu partenerul ci cu ea insasi. daca ajunge la clinica,dupa ce iese,cumpara-i un pachet de prezervative in loc de flori. monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

conchita, tatal vrea copilul ------------------------------------------------------- Ea sustine ca EL nu stie sa se implice, ca desi i-a spus ca el vrea copilul, acesta va fi responsabilitatea si grija ei exclusiv. Se pare ca relatia lor a supravietuit datorita libertatii fiecaruia si lucrurile sunt mult mai greu de rezolvat acum, cand apare nevoia ei de a fi sustinuta de EL. Reactia ei la aflarea rezultatului a fost ca ea NU vrea copilul si ca nu are conditiile necesare (sta cu chirie, incearca sa-si construiasca o cariera, ii este frica ca va deveni "sclava" lui si a copilului). ------------------------------------------------------ monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

conchita esti multttt prea vehementa... pana una alta nu tu o vei sustine financiar pe femeia aia sa platesca chiria si sa creasca copilul... trebuie sa iti doresti ff tare bb ca sa il cresti in cdt financiare precare, de una singura... dc ea nu il doreste nu inseamna neaparat ca e o nenorocita si o criminala...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc experienta nefericita a prietenei mele? Care abuzata de sotz psihic si fizic, ramane gravida si e incurajata in continuare sa aduca pe lume copilul pentru ca un copil e o minune? Aduce pe lume copilul care e descoperit cu un retard destul de grav la 2-3 ani, divorteaza de sotz intr-un tarziu si isi incheie existenta de femeie? Nimeni nu s-a gandit la ea inainte si dupa sarcina cum nimeni nu se gandeste la ea nici acum cand practic nu mai are pentru ce trai. Viata ei se limiteaza la serviciu si copil pentru ca de fiecare data cand a incercat vreo relatie , toti barbatii au disparut la marturisirea problemei copilului ei. Nu poate iesi aproape nicaieri cu copilul. Pentru ce sa lupte si la ce sa spere? Ca intr-o zi urletele in miez de noapte ale copilului vor inceta? Ca va ajunge vreodata sa auda cuvantul mama? Sau ca vor putea comunica la un oarecare nivel de normalitate? Crezi ca toata lumea are putere sa fie pozitiv si sa lupte cu toata fiinta? DE UNUL SINGUR? Ma intreb ce e mai criminal aici? --------------------------------------------------------------- shi ce ne sfatuiesti daraga cami? sa nu mai vrem copii fiindca posibil ies cu probleme? sa nu mai vrem copii ca ne parasesc masculii? sa nu mai vrem copii ca urla la miez de noapte? sa nu mai vrem copii ca ajungem sa nu mai avem ptru ce trai.. shi toate astea da sunt crime? un motiv intemeiat ptru a trai este sa ai un mascul alaturi[bang][bang][bang] fetei in discutie nu i s-a intors spatele ,are partener care vrea copilul ,are prieteni cu care poate conta...asa ca lasa povestile tale cu pretena ta ca nu are legatura cu subiectul in discutie.fata asta nu este abuzata ,nu este torturata ... monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ufff[q] eu zic ca degeaba ne enervam, daca e legal, asta e annablue, daca poti, da-i prietenei tale sa citeasca pe la "aspirante", si pe la "adoptii", si daca nici lectura asta n-o inmoaie...ce poti sa faci? omul din greseli invata eu mi-aduc aminte ca ma gandeam candva ca, daca as putea, as da cate un copil de-al meu la cateva fete care scriu pe aici, atat de mult m-au durut postarile lor...e tare greu sa nu poti sa ai un copil, de aceea uneori te revolta sa vezi cu cata usurinta trateaza unii viata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dianaintruder, Ce pot sa spun este ca ma bucur, intr-un fel, ca exista personaje ca tine, oripilate de ideea adoptiei (si nu numai...da' asta e o alta discutie) - asa o sa pot sa o tin de manutza pe fie-mea si sa o invatz ca oamenii nu-s toti ca aia care ii zimbesc acum si ii dau pupici, "vai ce bebe scump"... Pentru ca o vreau puternica. Deci tu esti "plansha" perfecta pe care sa ii explic cum sta treaba: dupa parerea ta, puiul meu e un fel de paria, care n-ar fi trebuit sa se nasca. Si nu merita sa traiasca "dat la altul". Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un copil, fie ca e al tau sau e infiat e o binecuvantare, un dar de la Dumnezeu, o minune mica care te va iubi neconditionat toata viata..la fel cum si tu vei iubi minunea neconditionat toata viata. Draga prietena a anneiblue, primeste-ti minunea, primeste-ti darul! Te va rasplati cat de curand si nu exista fericire mai mare ca cea data de un copil. Am petrecut zile si nopti in fata unui laptop...crezand ca munca si cariera imi aduc fericirea, sau mi-o completeaza. Nimic mai fals!...De 1 an, 1 luna si 1 zi schimb scutece si zambesc....in sfarsit am cunoscut fericirea, bucuria si implinirea. Nimic nu se compara cu a fi mama![floare3] Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...