Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copii nascuti in decembrie 2000


ina C

Recommended Posts

Buna Fetelor Am citit raspunsurile voastre si ma bucur mult si va mai rog sa ma scuzati ca raspund abia azi dar am avut o sapt. liber(soacra este la tara)si azi am citit raspunsurile voaste.Tiara cred ca basicutele sunt varsat de vant??,zic si eu pt. ca Andreea inca nu a avut.In schimb Andreea a facut o alergie urata rau de la laptele Dorna(verificata si paraverificata)pe care din fericire am reusit sa o tratam(cam 3 sapt. a durat).Acum este bine si ma termina-in concediu ne-am jucat de-a doctorul,mamica si bebe,etc.si acum de cate ori ma prinde mai libera nu ma iarta deloc.Ce ma doare cel mai mult este ca nu are cu cine sa se joace afara(copii sunt la gradi.)si in casa oricat ma joc cu ea se plictiseste prea repede si nu mai stiu ce sa inventez. Vera daca am timp azi scanez cateva foto recente si ti le trimit pe mail.Sunt putin cam ocupata pt. ca nici colega mea nu este,eu am lipsit,asa ca iti imaginezi. Mitub te primim cu mare drag,ce conteaza cand s-a nascut puiutul tau,important este sa fie toti sanatosi si noi sa-i putem creste. Va pup pe toate si ne auzim curand. Lacra si nazdravana Andreea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Lidia, Nu am scris de multa vreme, dar sa stii ca de data asta am avut eu probleme cu calculatorul. Imi pare rau pt David si sper sa se faca bine in scurt timp. Draga Lacra, Se pare ca ai descoperit de ce Andreea avea acea alergie. Eu am auzit lucruri urate despre laptele LaDorna cu toate ca si eu consum doar din acesta. Acum am mari probleme cu Dalian, are pneumonie. Vineri seara am fost cu el la medic si de atunci face la 6 ore injectii cu ampicilina si gentamicin. Nu-mi vine sa cred ca dupa spitalizarea din luna septembrie cand a avut in gat stafilococ patogen, vom mai trece prin asa ceva. Am avut un week-end sfarsietor cu aceste injectii pe care trebuia sa le faca la ora 24, la 6 dimineata s.a.m. Deseara merg cu el din nou la medic si va tin la curent. Bine ai venit printre noi, mitub! Numai bine tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LAcramioara ,bubuitele sunt intradevar varsat de vint.M-am uitat pe net si am descoperit boala.Lui DAvid bola i-a trecut ,au mai ramas bubuitele. Am vrut azi sa mergem in parc dar m-a enervat DAvid ca se gasise sa urle in mijlocul strazii cind masinile asteptau dupa noi sa treaca "Maria sa" cu bicicleta care nici acum nu se sinchiseste sa pedaleze numai daca il imping eu.SA ma fi vazut in mijlocul strazii cu caruciorul Tiarei ,DAvid care urla ,ca de ce il imping sa mearga mai repede.Sa nu mai zic ca intre timp se pusese rosul si atunci a trebuit sa-l iau pe David pe sus cu bicicleta si sa imping si caruciorul.Dupa ce am trecut strada ,l-a apucat iar plinsul si nu vroia sa se urneasca din loc.Atunci i-am zis ca ne intoarcem acasa.I-am luat tricicleta si i-am pus-o in spatele caruciorului agatata de doua chestii pe care deobicei le folosesc la carat bagaje.Si pe el l-am luat de mina si am plecat acasa.LA scurt timp a dormit. Verutza ,ce mai face DAlian ,i-a trecut pneumonia?SAnatate! Ina C,nu mai dai nici un semn de viata ?Mitub? Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, In noaptea aceasta Dalian v-a face ultima injectie si vom vedea vineri la control daca mai sunt probleme. Acum se simte binisor, mananca si doarme bine. Acum a inceput si un tratament antirahitism cu Vi-sol care contine vitamine si calciu. Apoi, dupa ce vom trece de toate acestea, ne vom ocupa de problema platfusului. Il dor piciorusele cand merge si vrea mereu in brate. Sper sa trecem cu bine peste toate, sa-i crestem mari si sa bucuram de ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna Tiara,abia azi am reusit sa deschid DC pt. ca am avut mult de lucru la inceputul acestei luni(mai mult decat era normal)si azi cand nu este seful suntem mai "liberi".Si mai nou avem o noua colega pe care trebuie sa o invatam cam de toate si ne sta pe cap de nu-ti mai spun(ii spunem umbra pt. ca nu stie numeni de ce este aici,pt.ce este angajata in conditiile in care suntem fiecare pe treba lui,dar ma rog "no coment")si nici pe DC nu mai putem intra ca intreaba ce facem. Poate mi se pare mie.In fine ce mai fac piticii tai?Andreea vorbeste din ce in ce mai bine si mai corect,se corecteaza singura cand isi da seama ca a gresit,vorbeste de ametesti si ne terorizeaza cu desenele animate.Sa-ti spun ceva amuzant(zic eu);daca eu vorbesc cu sotul si ea nu este bagata in seama imi spune"mami nu mai vorbi cu tati,vorbeste cu mine si spune-mi o poveste minunata".Eu incep sa spun o poveste si dupa 2 fraze auzi imediat"gata ajunge ca s-a terminat".Si mai am una:intr-o zi plouase afara si ea stie ca dupa ploaie ies melcii,dar de data asta imi spune"uite mami ce balta mare este acolo si daca intra melcul in balta s-a terminat cu el,valea." Duminica am fost la Selgros si a ramas fascinata de globulete si accesoriile de Craciun.Cand o vedeam ce mult ii placea si ce fericita era imi dadeau lacrimile.Abia asteapta sa vina mosul cu papusele. Veruta ce mai face Dalian si piticuta draguta?Sper ca sunt bine sanatosi si tu la fel. In rest noi suntem bine si sper sa mai aud vesti de la voi. Va pup,Lacra si nazdravana Andreea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am putin timp si sunt pe fuga, dar tot va scriu ca mi-e dor de voi. Din pacate nu am vesti prea bune. Din luna septembrie Dalian a fost mereu bolnav, ba cu stafilococ patogen in gat, ba cu pneumonie, dar ceea ce a urmat, m-a inghetat de spaima. In timpul acestor boli, a acuzat si dureri de cap, si dr.pediatru a hotarat sa-i facem o radiografie pt a vedea daca are vreo problema la sinusuri. Dar am descoperit cu stupoare ca Dalian are o fractura craniana mai veche. Azi am fost cu el la neurochirurg si mi-a confirmat existenta unei fracturi, asta dupa ce am facut alte raze, din alta pozitie. El m-a asigurat ca daca se simte bine nu trebuie sa-mi fac griji. Dar eu nu sunt deloc linistita. Ma voi duce si la pediatra sa vad ce zice. Nu stiu cum v-a fi si nu stiu cand ma voi linisti. Dati-mi si voi un sfat ca nu stiu ce sa fac pt ca nu vreau sa aiba probleme mai tarziu. Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veruta ma sperii cu astfel de vesti.Din pacate nu stiu se sfat sa-ti dau dar cred ca cel mai bine este sa consulti un medic pediatru(asa cum si tu ai spus)si sa asculti sfatul pe care ti-l da,pt. ca sigur va fi unul bun si profesionist.Sa va dea Dumnezeu putere la amandoi sa treceti cu bine peste toate si multa multa sanatate tie,sotului si nu in ultimul rand la pitici.Sa auzim numai de bine. Va pup,Lacra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Finul meu e nascut pe 25 Dec 2000, si ce sa zic, inca nu vorbeste decit citeva cuvinte, mama, tata, nasu, papa, tataie si alte citeva in genul asta. Dar nici nu are cine sa se ocupe de el, caci sta cu una din bunici, de dim si pina seara la 9, iar bunica pe deasupra nici nu aude bine. Sa fim fericite http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IN sfirsit am gasit subiectul mult cautat. Verutza sanatate lui DAlian si sper sa nu fie nimic grav. Bobita ,e pacat ca nepotul tau sta cu cineva care nu poate sa aibe grija de el asa cum trebuie.Ar fi mai bine ca parintii sa se gindeasca sa-l dea macar la gradinita sa poata sa se obisnuieasca cu copii si inacelasi timp sa invete sa vorbeasca si aletele care sunt necesare pentru virsta lui. Eu pe DAvid il dau la anul la gradinita si sper sa se obisnuiasca repede . Verutza tu ziceai ca-l dai pe DAlian la gradinita .Cum e? Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...