Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copii nascuti in decembrie 2000


ina C

Recommended Posts

Dragelor, Intrucat de-abia azi am mai gasit subiectul la activ, va scriu si eu cateava cuvinte. In primul rand, Veruta, imi pare tare rau de patania cu Darian. Ce face acum, cum se mai simte? A cazut vreodata mai tare, cum s-a procopsit cu fractura aceea? Cat despre Miruna, este un copil taaare dragalas (asa cum zic toti parintii de copilasii lor), toata ziua ne intreaba De ce? si tot trecem din intrebare in intrebare. Vorbsete o multime, stie multe poezii (pe care insa noua, parintilor, cu greu ni le spune). De fapt, asta cu poeziile am aflat-o stand intr-o zi cu doamna ce are grija de ea si care a reusit sa o faca sa le spuna (si initial a invatat-o). Acum este foarte mandra ca i-am reamenajat camera si are ceasul ei cu radio, si veioza, si birou cu scaunel inalt ...asa ca se simte domnisoara adevarata si in felul asta speram sa renunte a se mai juca in sufragerie, care a fost vreme de aproape doi ani spatiul ei favorit...si cosmarul nostru, in incercarea de a strange cat de cat jucariile de peste tot. Cam atat deocamdata, sanatate muuulta si sper sa mai aud vesti de la voi; cu drag, Bogdana si Miruna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, Am sa va mai dau vesti despre Dalian. Am fost cu el la neuropsihiatru si m-a trimis cu el sa-i fac electroencefalograma care din pacate nu a iesit prea buna. Acum trebuie sa ma duc cu el la tomografie, dar va spun ca am mari emotii. Apoi voi pleca cu el in Italia- Ancona unde este un bun spital de copii acolo. El se simte bine, dar acum dous saptamani am tras o mare spaima cand l-am luat de la gradinita cu dureri de cap si de picioare. Ieri a avut lectie deschisa la gradinita si am vazut ca stie multe poezii si cantecele si chiar stie sa danseze. In afara de faptul ca s-a mai imbolnavit acolo, nu-mi pare rau ca am luat hotararea sa-l dau la gradinita de la aceasta varsta. Acum sper din toata inima ca problema lui de sanatate sa aiba rezolvare. Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vera,sincera sa fiu mi-au dat lacrimile cand am citit ultimul tau mesaj si ma rog pt. tine(sa-ti dea bunul Dumnezeu putere si sanatate sa treci mai usor peste necazurile astea care se tin de tine)pt. Dalian si pt. toti ai tai sa fiti sanatosi.Imi pare tare rau ca tocmai acum de Sarbatori trebuie sa treci prin asa suparari,dar sunt convinsa ca totul va fi bine,trebuie sa fie bine.Mai stiu ca ziua lui Dalian a trecut,dar eu ii spun abia acum(rusine mie) LA MULTI ANI!!!!,sa fie sanatos,cuminte,destept,ascultator si sa va bucure inimile cu toate realizarile ce vor veni si nu in ultimul rand sa va traiasca. Astept sa mai scrii cand ai timp. Pupici[dual]de la Lacra si Andreea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult ca sunteti alaturi de mine si sper ca in curand sa va dau si vesti mai bune. Saptamana aceasta ii voi face tomografia si apoi vom vedea ce mai avem de facut. Pe 1 dec a fost ziua lui si i-am facut-o la gradinita Piticot unde s-au distrat de minune. Acolo este un topogan urias gonflabil, casute de pitici, topogan cu bile de cauciuc s.a. A primit multe jucarii si am facut multe fotografii. El se simte bine, se pare ca se plange de dureri de cap doar cand este racit. Oricum eu voi merge mai departe cu cercetarile sa vad daca aceasta fractura craniana poate avea repercusiuni mai tarziu. Lacramioara, ce face nazdravana ta? Dalian este fooooarte obraznic acasa, dar la gradinita este cuminte. Va doresc sarbatori fericite !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
La multi ani si un An nou fericit! Sper ca ati petrecut bine si ati pasit cu piciorul drept in Anul Nou. Ce va fac copilasii, cer nazdravanii au mai facut? Dalian se simte destul de bine, dar trebuie sa continuam cu investigatiile. Tomografia la cap nu i-am facut-o deocamdata, deoarece un medic din Tg Mures a zis ca e prea mic pt asta si vrea sa vada mai intai toate analizele lui, inainte de a lua aceasta hotarare. De asemenea durerile de cap pot fi si de la faptul ca are polipi si ni s-a recomandat operatia. Deci mai dureaza pana cand voi putea respira usurata ca totul e bine in ceea cel priveste. Va doresc multa sanatate atat voua cat si copilasilor vostrii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...