Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toata viata mea-citat din clasici in viata-Maria


roxanal

Recommended Posts

Ce-mi spune iubirea vietii mele, Maria(2 ani si 3luni)ieri, pe banca in parc...mediteaza ea ce mediteaza si-mi arunca : " Danone, Danette, Danonino o sa mananc toata viata mea!' si are era mandra de ea..si-o intreb, mami dar ce inseamna toata viata ta? si ea de colo : pana mor, mami...nu pot sa va spun ca am ramas masca..am intrebat-o : dar cand mori ? ...nu a mai stiut sa-mi raspunda...ma intreb de unde si pana unde stie de "a muri"??? Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ia uite Mariutza - urlatoarea - cugetatoarea, draga de ea ce perle ii serveste lui mami.Sa inteleg ca s-a mai potolit ? Mami, poate v-a auzit pe voi in casa spunind chestia asta ? Sau o fi televizorul? Pupici multi, Amalia, mamica de urlator sef !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca povestile sunt de vina.Am observat ca in toate moare sau a murit cineva;mama lui Alba ca Zapada,mama Cenusaresei,Frumoasa din padurea adormita(asta moare vreo 100 ani cu toti din palat pe langa ea si o trezeste printul dupa 100 ani),lupul (din Scufita Rosie),Baba Cloanta (din Hansel si Gretel)si tot asa,cred ca nu exista poveste in care sa nu moara cate unul.Chiar ma gandeam ca sunt cam prea sinistre povestile astea clasice pt copii.Asa ca,ce sa ne mai miram?! Eu sunt Andreea,mamica Alexandrei,minunea mea,nascuta pe 18 iulie 2000.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...